Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

Бібліотека УжНУ має шанс стати національним надбанням України

24 червня, 2015 - 18:08

– Усю необхідну документацію для того, щоб наукову бібліотеку Ужгородського національного університету визнали національним надбанням, керівництво вишу подало в столичні кабінети, і почесне звання уже «на підході», – заявив на зустрічі з редакторами обласних видань Закарпаття, присвяченій підготовці до святкування 70-річчя вишу, його ректор – професор Володимир Смоланка.

УжНУ може похвалитися тим, що має, приміром, близько трьох десятків інкунабул (книжки, видані в Європі від початку книгодрукування і до 1 січня 1501 року. Видання цього періоду є вкрай рідкісними, оскільки їхній наклад був у межах 100–300 примірників). Також у фондах університетської бібліотеки близько сотні рукописів.

Поступово ці та інші книжки переводять в електронний формат, щоб ними могли користуватися далеко за межами УжНУ.

На зустрічі йшла мова і про те, як підвищити роль цієї науково-освітньої установи у житті міста і краю, яка сьогодні є найчисельнішою установою області. «Ужгород немає жодних реальних шансів стати потужним промисловим, банківським, чи торгівельним містом, а от стати містом університетським – цілком реально, треба лише, щоб цією ідеєю перейнялася вся ужгородська громада і зосередила свої зусилля на її реалізації», – наголошували учасники зустрічі.

Василь ІЛЬНИЦЬКИЙ, Ужгород

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ