Той, хто приймає зло без опору, стає його співучасником
Мартін Лютер Кінг, американський проповідник і лідер руху за громадянські права, лауреат Нобелівської премії миру

Синод ПЦУ вирішив позбавити Філарета права управління Київською єпархією

24 червня, 2019 - 16:05
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Синод Православної церкви України вирішив позбавити Філарета права управління Київською єпархією, а відповідно й контролю над місцевими храмами і монастирями.

Про це повідомляє BBC.

Відповідне рішення цей колегіальний виконавчий орган управління церквою прийняв після проведення Філаретом “собору” для відновлення діяльності УПЦ Київського патріархату.

Синод постановив прийняти у безпосереднє підпорядкування предстоятелю ПЦУ Епіфанію монастирів та храмів Києва, які до цього підпорядковувались Філарету.

“Беручи до уваги особливі заслуги в минулому перед Українською православною церквою, коснтатувати, що почесний патріарх філарет залишається у складі єпископату Православної церкви України, однак втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією”, – сказав після засідання архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

За його словами, Філарет може звернутись до ПЦУ, аби оскаржити рішення синоду на соборі церкви.

Також синод виключив зі складу свого єпископату двох ієреїв, які приїхали 20 червня на “собор” Філарета з Росії, митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа та його вікарного єпископа Петра (Москальова).

Їх виключили “за активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі” та участь у “рукоположенні єпископів поза своєю територією”.

Мова йде про те, що на вихідних вони разом із Філаретом висвятили в єпископи без згоди синоду ПЦУ отця Іллю Зеленського з Харкова та архімандрита Андрія Маруцака з Києва, які є прихильниками колишнього патріарха.

Також синод заперечив канонічність самого зібрання, яке Філарет провів 20 червня у Києві задля “відновлення” Української православної церкви Київського патріархату.

Перед початком синоду на питання, чи будуть ухвалювати сьогодні радикальне рішення про відлучення Філарета, митрополит Епіфаній відповів, що ні.

“Ми не будемо уподібнюватись Московській церкві й ухвалювати такі рішення”, – сказав предстоятель.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ