Одна із ознак мистецтва - це його нестримний вплив на розвинений інтелект.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

У Львові почалось засідання Міжпарламентської ради Україна - НАТО

24 червня, 2019 - 12:32
Фото: Facebook / Oksana Yurynets / Оксана Юринець

Засідання Міжпарламентської ради Україна - НАТО розпочалося в понеділок у Львові.

Про це повідомила народний депутат Верховної ради України Оксана Юринець на офіційній сторінці у Facebook.

У своєму Facebook Оксана Юринець також зазначила, що востаннє Львів приймав такий захід 10 років тому.

"Сьогодні мені як голові украінської делегаціі у Парламентській асамблеї НАТО надзвичайно приємно приймати колег у рідному місті", - написала Юринець.

Виступаючи з вітальним словом до учасників заходу, голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що засідання ради проходить у складний для України час зміни влади - після президентських виборів і перед парламентськими, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Те, як пройшли президентські вибори, показало, що Україна є сучасною європейською державою в плані відкритості та конкурентності. І я переконаний, що в такому самому дусі пройдуть і парламентські вибори", - сказав Парубій.

Він наголосив, що вступ до НАТО і ЄС є ключовим завданням зовнішньої політики України, зауваживши, що "незважаючи на результати виборів, Україна стійко йтиме шляхом вступу в НАТО".

"Важливим знаком на цьому шляху є проведення навесні 2020 року Парламентської асамблеї НАТО в Києві. Як свідчить історія, кожна країна - не член НАТО, яка проводила засідання асамблеї, незабаром ставала членом альянсу", - повідомив Парубій.

У свою чергу, президент Парламентської асамблеї НАТО Мадлен Мун заявила, що Україна має життєво важливе значення для безпеки і стабільності в цьому регіоні.

Президент ПА НАТО підкреслила, що не можна забувати про те, що останні п’ять років Україна переживає складні часи - 13 тисяч людей загинуло внаслідок окупації Росією української території. За її словами, Росія незаконно утримує сотні українських заручників, у тому числі 24 моряків українських ВМС і режисера Олега Сенцова.

"Росія продовжує надавати притулок людям, котрі збили малайзійський "Боїнг", - сказала Мун.

За її словами, Росія зацікавлена в ескалації ситуації на Донбасі, що виразилося, зокрема, на початку видачі паспортів РФ жителям Донбасу.

Засідання Міжпарламентської ради Україна - НАТО у Львові триватиме 24-25 червня.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ