В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Кабмін затвердив критерії рівнів епіднебезпеки COVID-19

24 липня, 2020 - 21:39
Фото: Reuters

Кабінет Міністрів визначив критерії встановлення чотирьох рівнів епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

Відповідною постановою №641 від 22 липня Кабмін продовжив на всій території країни дію адаптивного карантину з 1 до 31 серпня.

У документі зазначено, що залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях регіону встановлюється "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Рівень епідемічної небезпеки встановлюється за результатами оцінки епідемічних показників та визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України.

Згідно з постановою, "жовтий", "оранжевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки встановлюється на території регіону, в якому є значне поширення Covid-19, і може змінюватися як для всієї території регіону або території окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону. У регіоні, щодо якого відсутнє рішення Держкомісії з ТЕБ та НС щодо встановлення рівня епідемічної небезпеки, застосовуються протиепідемічні заходи, передбачені для "зеленого" рівня епідемічної небезпеки.

Регіоном зі значним поширенням Covid-19 вважається такий, в якому є хоча б одна з таких ознак: завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком Covid-19, становить понад 50%; середня кількість ПЛР і ІФА-тестувань становить менше 24 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів; коефіцієнт виявлення випадків інфікування Covid-19 становить понад 11%; показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить понад 10%; показник динаміки зростання випадків інфікування Covid-19 застосовується в разі реєстрації понад вісім випадків на 100 тис. населення сумарно за останні 7 днів.

У разі відповідності регіону за ознаками регіону із значним поширенням Covid-19 понад 5 днів поспіль Держкомісія з ТЕБ та НС збирається і приймає рішення про зміну рівня епідемічної небезпеки на території регіону або окремих адмінодиниць із урахуванням результатів оцінки епідситуації. Таке рішення переглядається не частіше ніж один раз на п'ять днів.

У разі віднесення регіону за ознакою завантаженості ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком Covid-19, до регіону із значним поширенням Covid-19, на території регіону встановлюється рівень епідемічної небезпеки: "жовтий" - при завантаженості більше 50% кількості ліжок; "червоний" - у разі завантаженості понад 75% кількості ліжок.

На рівні адміністративно-територіальних одиниць регіону - району або міста обласного значення рівень епідемічної небезпеки розраховується Міністерством охорони здоров'я з урахуванням частки окремої одиниці в перевищення кожного окремого показника на рівні регіону: "зелений" - до 5%; "жовтий" - від 5 до 20%; "помаранчевий" - від 20 до 50%; "червоний" - понад 50%. Для розрахунку такої частки використовуються показники коефіцієнта виявлення випадків інфікування Covid-19 і динаміки зростання випадків інфікування Covid-19.

Показник частки району або міста обласного значення застосовується, якщо перевищення в регіоні за відповідний показник становить понад двох осіб на 100 тис. населення.

У разі одночасного перевищення декількох показників рівень епідемічної небезпеки для окремої адміністративно-територіальної одиниці розраховується окремо для кожного показника і встановлюється на підставі високого рівня.

Зазначається, що "зелений" рівень епідемічної небезпеки на території всього регіону встановлюється в разі відсутності в ньому ознак регіону з широким розповсюдженням Covid-19 понад трьох днів поспіль.

Крім того, в разі виникнення спалаху захворювання в результаті реєстрації епідемічно пов'язаних між собою випадків (у місцях спільного проживання, спільного навчання тощо) рішення про встановлення рівня епідемічної небезпеки приймається з урахуванням епідемічної доцільності.

Постанова набирає чинності з 1 серпня 2020 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ