Ми прагнемо миру, тому що знаємо: мир — це той клімат, в якому може існувати свобода
Дуайт Девід Ейзенхауер, американський військовий і державний діяч, 34-й Президент США

Маршем нескорених у Львові відзначили День незалежності

24 серпня, 2020 - 14:07
Фото Павла Паламарчука, "День"

Сотні людей сьогодні у Львові прийшли на Марш нескорених. В такий спосіб вони вшанували пам’ять загиблих Героїв, що боролися за незалежність України та морально підтримали українських воїнів – тих, хто воює, і тих, хто поранений.

Розпочався марш від Личаківського кладовища. Перед початком люди помолилися та запалили лампадки на могилах Героїв Небесної сотні та Героїв, що загинули в російсько-українській війні.

Багато людей несли в руках українські національні стяги та червоно-чорні прапори. Біля військового госпіталю колона зупинилася та голосно скандувала «Дякуємо!» військовим, що зараз лікуються там. Також люди разом виконали гімн України.

«Що відчуває кожен з нас? Гордість і смуток. Гордість, тому що в нас уже 29 років незалежності, а смуток — бо в нас вже стільки років іде війна, і щодня гинуть наші хлопці. Сьогодні я з сумом і вдячністю згадую тих, кого вже нема, хто помер, віддавши своє життя за нас з вами. Сотні і сотні імен наших воїнів, які загинули за Україну. Згадую імена наших воїнів Небесної сотні, і Майдан, який змінив хід історії. Я обнімаю тих матерів, які втратили на цій війні своїх синів. У багатьох з них це був єдиний син. Ми розділяємо ваше велике материнське горе. Ми розділяємо смуток і тугу дружин, які втратили своїх чоловік, і дітей, чиї батьки здобули вічне життя в бою. Я дякую волонтерам, яких є сотні і сотні», — сказала під час невеликого віче біля пам’ятника Тарасу Шевченку волонтерка Леся Мальків.

Після віче люди попрямували до Гарнізонного храму апостолів Петра і Павла, де відбулася служба за захисників України.

Марш нескорених проходить у Львові уже вдруге. Ідея його проведення належить ветерану 93-ї механізованої бригади «Холодний Яр» Артуру Кирєєву.

Павло Паламарчук, Львів, "День"

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ