Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

У Києві створили ландшафтний заповідник "Гора Щекавиця"

24 вересня, 2020 - 17:45
Фото з архіву "Дня"

У Шевченківському районі Києва створено ландшафтний заповідник "Гора Щекавиця".

Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

Згідно з опублікованою в четвер інформацією, таке рішення підтримали 74 депутати Київради.

Охоронну зону території встановлено між вулицями Олегівською, Лук'янівською, Нижньоюрківською, Кирилівською і Нижнім Валом (історична місцевість - гора Щекавиця).

"На цьому місці, зокрема, розташована пам’ятка археології національного значення "Культурний шар городища IX-ХІІІ століття (розвинуте середньовіччя, Київська Русь)", - зазначають у КМДА.

Згідно з рішенням, на території ландшафтного заказника "Гора Щекавиця" забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів і об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням. Заказник створюється без вилучення земельних ділянок у їхніх власників або користувачів.

Управління територією передано комунальному підприємству з утримання зелених насаджень Шевченківського району. Також передбачено розробку проекту землеустрою щодо організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду. Пріоритетом є збільшення території ландшафтного заказника "Гора Щекавиця".

"Рішення ухвалено для збереження цінних природних та історико-культурних об’єктів і для сприяння ефективному туризму й відпочинку киян", - ідеться в повідомленні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ