З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

Суд відхилив апеляцію Росії щодо виплати Ощадбанку $1,3 млрд за анексію Криму

24 жовтня, 2019 - 17:38
Фото Facebook / Андрій Пишний

Паризький апеляційний суд відхилив апеляцію Росії на рішення міжнародного арбітражу, яким РФ зобов'язали виплатити 1,3 мільярда доларів українському Ощадбанку у якості компенсації втрачених через анексію Криму активів банку.

Про це повідомив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний, передає hromadske.

«22 жовтня Паризький Апеляційний суд оголосив рішення за результатами засідання 8 жовтня 2019 року за заявою Російської Федерації до Ощадбанку. Цією заявою РФ намагалася зупинити виконання рішення міжнародного Арбітражу від 26 листопада 2018 року», — повідомив Пишний.

Росія в апеляційному суді намагалася довести, що реалізація рішення Паризького арбітражу щодо компенсації збитків Ощадбанку може нашкодити інтересам Росії та завдати їй шкоду, оскільки активи з Росії можуть стягувати у «країнах, які меншою мірою захищають державний імунітет, аніж Франція».

«Наводячи абстрактні та безпідставні аргументи, Росія всіма силами намагається уникнути виконання арбітражного рішення та неналежним чином користується французькою судовою системою, що ще раз доводить, що Росія відмовляється виконувати власні міжнародні зобов’язання зараз чи в майбутньому», — повідомляє прес-служба Ощадбанку.

Нагадаємо, що 26 листопада 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі ухвалив рішення про стягнення на користь Ощадбанку 1,3 мільярда доларів з Росії за анексію Криму.

У Ощадбанку повідомляли, що стягнути активи з РФ планують трьома способами: шляхом конфіскації майна РФ, шляхом прощення Ощадбанку боргів перед Росією та переоформлення заборгованості інших країн перед Росією на Ощадбанк. Ще одним варіантом отримання компенсації — стягнення активів державних компаній Росії. Такий підхід Ощадбанк може застосувати у Великій Британії, США, Канаді, Франції, Швеції та низці інших країн.

18 вересня 2019 року Ощадбанк отримав право стягнути з Росії суму її боргу за рішенням Паризького арбітражу на території України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ