Коли ти не станеш об'єднано в обороні своєї Вітчизни, то плакатимеш у московській неволі, як колись Ізраїль на ріках Вавилонських.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, творець і перший митрополит Київський і всієї України УАПЦ

Фільм "1944. Депортація" здобув головну премію на фестивалі в Туреччині

24 жовтня, 2020 - 11:46
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Стрічка «1944. Депортація» про долю кримських татар здобула головну премію на міжнародному кінофестивалі в Туреччині в секції міжнародних документальних фільмів.

Про це у Facebook повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

«Пишаюсь людьми, які «оживили» історію мого народу в спогадах прекрасних та сильних людей, що пережили депортацію… Фільм «1944. Депортація» отримав головну премію на міжнародному фестивалі кіно в Туреччині - Antakya 8th International Film Festival - в секції міжнародних документальних фільмів.», - написала Джапарова, побажавши всім творцям стрічки нових перемог та звершень.

Перша заступниця глави МЗС нагадала, що прем’єра фільму «1944. Депортація» відбулась у Києві 18 травня 2019 року.  Його було створено Fresh Production Group на замовлення МІП.

«Героями фільму сталі ті, хто засвідчив найбільшу трагедію мого народу - депортацію, яка унесла життя половини кримських татар, що жили в Криму та яких по-звірячому вивезли до Середньої Азії в нелюдських умовах», - зазначила вона.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ