Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Справа Шеремета: Суд розглядає апеляцію на арешт Кузьменко

24 грудня, 2019 - 14:20
Фото Reuters

Апеляційний суд Києва у вівторок розглядає скаргу захисту підозрюваної у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета - дитячого кардіохірурга Юлії Кузьменко - на обрання їй запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

На початку судового засідання захист попросив суд про присутність підозрюваної на час засідання не в клітці для заарештованих, а поруч із захистом. Суд задовольнив це клопотання.

Також адвокат Кузьменко Владислав Добош клопотав перед судом про допит деяких свідків під час розгляду апеляції. Адвокат наголосив, що його підзахисна має незаперечне алібі, а свідки, зокрема колишній чоловік Кузьменко та головний лікар лікарні, в якій працює підозрювана, можуть підтвердити це алібі.

За словами адвоката, також свідки можуть надати Апеляційному суду інформацію, що підтверджує безпідставність звинувачень Кузьменко і, відповідно, незаконність обрання судом першої інстанції запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Суд вирішив розглянути це клопотання після пояснень сторін у процесі та попросив усіх названих адвокатом свідків не бути присутніми на засіданні, оскільки вони можуть давати свідчення після розгляду клопотання про їх допит.

Крім цього, колегія суддів на прохання захисту долучила до матеріалів справи відеоматеріали.

Як повідомлялося, вранці 20 липня 2016 року в центрі Києва було підірвано машину керівника інтернет-видання "Українська правда" Олени Притули, в якій перебував Шеремет. Журналіст загинув на місці незабаром після вибуху.

12 грудня 2019 року поліція провела низку обшуків і повідомила про підозру деяким фігурантам справи. Того самого дня відбувся брифінг за участю керівництва Нацполіції, МВС і президента України Володимира Зеленського, на якому було частково розкрито проміжні результати розслідування та названо імена підозрюваних у вбивстві Шеремета.

Про підозру у вбивстві Шеремета повідомлено трьом особам: військовій медсестрі Яні Дугарь, волонтеру та дитячому медику Юлії Кузьменко, а також музиканту та ветерану АТО Андрію Антоненку, усіх їх затримано. Подружжя Владислав та Інна Грищенки, також учасники АТО, були затримані в іншій справі, але є фігурантами справи щодо вбивства Шеремета.

Заступник голови Національної поліції, начальник кримінальної поліції Євген Коваль заявив, що основним мотивом убивства Шеремета була спроба дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в країні.

13 грудня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 лютого 2020 року Кузьменко, для Дугарь суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 8 лютого 2020 року. 14 грудня суд заарештував до 8 лютого 2020 року Антоненка.

20 грудня Апеляційний суд переніс засідання з розгляду апеляції на 24 грудня через неявку прокурорів на судове засідання. Незважаючи на перенесення розгляду апеляції, адвокат Кузьменко Добош наполягав на проведенні судового засідання того самого дня. Люди, які прийшли на засідання підтримати Кузьменко, не залишали зали протягом дня, після чого виникла штовханина, і військовослужбовці Нацгвардії витіснили з зали людей і вивели Кузьменко.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ