Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

На Вінниччині через безсніжну зиму створюють штучні водопої для диких тварин

25 січня, 2020 - 20:36

Аби полегшити мешканцям лісу пережити безсніжну зиму та вберегти їх від спраги, лісівники області почали споруджувати штучні водойми. У Жмеринському лісництві, де знаходиться вольєр для напіввільного утримання ланей та муфлонів, розчистили ставок. Одна його частина знаходиться на території вольєру, а інша – за межами. Окрім цього, почали споруджувати ще однієї штучну водойму, яка слугуватиме як запас води для мешканців вольєру і постачатиме вологою інших тварин лісових угідь лісництва.

«Зміни клімату, посушливе літо, відсутність оптимальної кількості опадів, знижується рівень ґрунтових вод. І це впливає негативно не лише на стан лісових культур. Адже тварини у пошуках вологи мігруватимуть із наших лісів, а в гіршому випадку – будуть гинути, не приводитимуть здорове потомство. Тому питання забезпечення водопоями диких тварин дуже важливе», – розповідає лісничий Жмеринського лісництва Сергій Горбатюк.

Він додає, що на проведення таких робіт господарство не отримує фінансування від держави. Тому жмеринські лісівники, як і інші, за власні кошти винаймають спеціальну техніку, яка копає ставки. Часто лісівники у посушливу пору року розвозять по угіддях воду для тварин у цистернах. Але такі заходи потребують багато затрат і не покривають питні потреби лісових мешканців.

Окрім цього, лісівники області заготовляють сіно, зернові, коренеплоди, десятки тисяч зелених кормових віників, закуповують сіль для підгодівлі мешканців лісів узимку. Також облаштовують підгодівельні майданчики і піднавіси. Державна лісова охорона держлісгопів здійснює природоохоронні рейди, в ході яких фіксує порушення правил полювання. Адже найбільш негативно на видову чисельність дикої фауни впливає браконьєрство та низька культура полювання.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото надано авторкою

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ