Прапор має силу тоді, коли його несуть.
Євген Сверстюк, український літературний критик, есеїст, поет, мислитель, філософ, політв'язень радянського режиму

Аргентинський кокаїн доставили до Москви на літаку голови Радбезу РФ

25 лютого, 2018 - 13:51
Фото Reuters

Росія оголосила в розшук громадянина під псевдонімом Містер К, який живе в Берліні. Його підозрюють у причетності до спроби відправити з Аргентини в Росію – дипломатичною поштою – 389 кілограмів кокаїну. Аргентинське видання La Nation опублікувало кілька фотографій "містера" з заретушованою обличчям, зроблених, швидше за все, під час оперативного спостереження за ним."

За даними британського видання Telegraph, Росія оголосила "містера" в розшук через Інтерпол, повідомляє "Радіо Свобода".

Про кримінальне провадження про міжнародну торгівлю наркотиками, в якому фігурують російські дипломати, стало відомо 22 лютого.

Розслідування почалося ще в грудні 2016 року, коли посол Росії в Аргентині Віктор Коронеллі повідомив поліцейським, що на території школи при посольстві виявлено 12 підозрілих сумок, позначених як надсилаються дипломатичною поштою, наголошується в публікації "Медіазони".

Деталі подальшої операції розповіла на прес-конференції міністр безпеки Аргентини Патрісія Буллрич. Коронеллі надав аргентинським агентам ключ від задньої двері школи, щоб ті змогли перевірити вміст сумок. У них було виявлено 389 кілограмів кокаїну. Його вартість у Росії могла досягати приблизно 50 мільйонів євро. Упаковки з наркотиком були протягом години замінені на пакети з борошном, а самі сумки встановили GPS-приймачі, щоб відстежити, кому призначалася постачання.

У грудні 2017 року борошно під виглядом кокаїну було доставлено до Росії дипломатичною поштою. Того ж місяця секретар російської Ради безпеки Микола Патрушев приїхав в Аргентину, офіційно – щоб представити Росію на інавгурації президента Маурісіо Макрі. Telegraph пише, що у Патрушева була і секретна місія – він займався операцією із супроводу сумок з борошном до Росії. Telegraph не наводить джерела своєї інформації. Офіційних підтверджень їй поки що немає. Після цього були затримані шість осіб. Видання Clarin публікує імена п'ятьох, у Росії затримали колишнього співробітника посольства в Аргентині Алі Абьянова, а також Володимира Калмикова і Иштимира Хуздамова. В Аргентині були затримані Близнюк і його знайомий Олександр Чикало. Вони керували фондом MORAL (Mecenas Ortodoxos Rusos En Latin America, Російські православні меценати в Латинській Америці).

Представник російського Міністерства закордонних справ Марія Захарова у п'ятницю, 23 лютого, заявила, що мови про відправку кокаїну або борошна дипломатичною поштою не було. Вона стверджує, що кокаїн готував до відправки "співробітник технічного складу", у якого не було дипломатичного паспорта і права на формування дипломатичної пошти.

Як повідомлялося, після виявлення 389 кг кокаїну в посольстві РФ заарештували 5 осіб.

Новини партнерів

Loading...