Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Зимові Олімпійські ігри завершилися

25 лютого, 2018 - 16:04
Фото Reuters

Відлунав останній день ХХІІІ зимових Олімпійських ігор у південнокорейському місті Пхьончхан. Згідно з програмою змагань сьогодні розіграли комплекти нагород у чоловічому бобслеї-четвірці й лижній гонці з масовим стартом у жінок. Окрім цього, відбувся фінальний поєдинок у жіночому керлінгу, а заключним акордом став фінальний двобій у чоловічому хокеї. Тож яким був останній день Олімпіади-2018, читайте у нашому підсумку.

Маріт Бйорген оновила свій же рекорд за кількістю олімпійських нагород

Єдиною спортсменкою з України, яка взяла участь у змаганнях в останній день Олімпіади, стала лижниця Тетяна Антипенко. Сьогодні спортсменки бігли лижний мас-старт довжиною в 30 кілометрів. Ця марафонська гонка класичним стилем уже традиційно закриває програму Олімпіади.  Наша співвітчизниця очікувано не продемонструвала високих результатів, але і не була останньою. Антипенко фінішувала 38-ю, відставши від переможниці заїзду на майже 16 хвилин. Загалом у гонці стартувало 47 спортсменок, дві з яких так і не фінішували. З дистанції зійшли представниця Канади Анн-Марі Комо і білоруска Юлія Тихонова.

Натомість перемогу прогнозовано святкувала Маріт Бйорген, яка продовжує бити медальні рекорди. Попередня «бронза» норвежки у командному спринті вільним стилем вже оновила рекорд зимових Олімпіад за кількістю нагород, а сьогодні Бйорген додала ще одне «золото» і ювілейну, п’ятнадцяту, медаль на головному старті чотириріччя. 37-річній спортсменці цього дня не було рівних. Своїх суперниць лижниця випередила ще на першій 10-кілометрівці.

На срібну нагороду претендувала австрійська спортсменка Тереза ​​Штадлобер, але на одному спуску лижниця звернула не в той поворот, як наслідок втратила чимало часу і опинилася лише на дев’ятій сходинці. «Срібло» ж в активі фінської атлетки Крісти Пярмякоскі. До речі, вона на звітній Олімпіаді не залишилася без медалей у жодній із гонок. Контактна боротьба була за «бронзу» між шведською спортсменкою Стіною Нільссон і норвежкою Інгвілл Флугстад Естберг. У підсумку Нільссон виявилася на секунду швидшою за свою опонентку.

Німці найкращі у бобслеї

На бобслейній трасі відбулися заключні заїзди команд-четвірок. Очікувано не було рівних у цій дисципліні німецькому квартету, до якого увійшли двоє чинних олімпійських чемпіонів Пхьончхана у двійках Франческо Фрідріх і Торстен Маргіс.  Тож вони разом із Канді Бауером і Мартіном Гроткоппом стали переможцями звітного заїзду з загальним часом три хвилини 15,85 секунди. 0,53 секунди переможцям програв інший німецький квартет Ніко Вальтер, Кевін Куске, Александер Редігер і Ерік Франке. Ще одне «срібло» у південнокрейського екіпажу, який пройшов дистанцію за той самий час, що і німці. Таким чином, одразу два колективи здобули «срібло».

Шведки втретє тріумфують у керлінзі

У фінальному двобої жіночого керлінгу кращого визначали Швеція та Південна Корея. Шведки, які до цього вже двічі ставали олімпійськими чемпіонками – у Турині та Ванкувері, впевнено здолали своїх суперниць із рахунком 8:3. Якщо перший енд був за кореянками, то надалі точнішими були представниці шведської збірної. Відзначимо, що спортсменки Південної Кореї, які вибороли «срібло», вперше потрапили на п'єдестал пошани у цьому виді спорту, як і керлінгістки Японії, котрі вчора здолали команду Великої Британії (5:3), завоювавши олімпійську «бронзу».

Німецьке хокейне диво перервалося у фіналі

Потужний хід німецької хокейної команди на цій Олімпіаді став одним із найнесподіваніших. На своєму шляху Німеччина вибила такі колективи, як збірні Швеції і Канади, та пробилася у фінал. Натомість команда Олімпійських атлетів з Росії на своєму шляху подолала Норвегію та Чехію, гарантувавши собі місце у фіналі. Головним фаворитом сьогоднішнього матчу, звичайно ж, була команда ОАР. З перших хвилин росіяни притисли німецьких гравців. Бундестіму доводилося лише відбивати атаки і чекати, поки суперник припуститься помилки. Але в результаті за секунду до сирени про завершення першого періоду Німеччина сама помилилася, а В'ячеслав Войнов відкрив рахунок.

У другій 20-хвилинці здавалося, що за мінімальної переваги росіяни збираються засушити гру. Але за таку необачність німці покарали суперників – Фелікс Шюц пробив з гострого кута і вразив ворота Василя Кошечкіна – 1:1.

У третьому періоді німці заволоділи ініціативою, але пропустили шайбу у виконанні Микити Гусєва. А вже за лічені секунди рахунок знову став рівним – забив Домінік Кахун. А під завісу гри Німеччина вперше повела в рахунку, завдячуючи шайбі Йонаса Мюллера. На руку німцям ще могло б зіграти і те, що Сергій Калінін залишив команду в меншості. Як наслідок – тренер був змушений зняти воротаря для зрівнювання складів. І така тактика дала свої плоди – дублем відзначився Гусєв, який перевів гру в овертайм, де краще виглядали атлети з Росії. Вони і забили вирішальну шайбу – відзначився Кирило Капризов. Таким чином, золоту олімпійську медаль здобула команда ОАР, а Німеччина стала срібним призером хокейного турніру.

Посміхнись доля німцям у фіналі, медальний залік міг би мати зовсім інший вигляд і перше місце Норвегії на його чолі могло провалитися. Але Німеччина не виграла золотої нагороди, тому при рівній кількості з Норвегією медалей найвищого гатунку залишилася на другій сходинці. Скандинави ж за рахунок кращих показників срібних і бронзових нагород стали переможцями (чотирнадцять золотих і срібних та одинадцять бронзових медалей проти німецьких чотирнадцяти золотих, десяти срібних та семи бронзових). Трійку лідерів упевнено замкнула Канада, маючи одинадцять золотих, вісім срібних і десять бронзових медалей. Україна завершила змагання на 21-ій позиції, завоювавши одну золоту медаль. Її володарем став фристайліст Олександр Абраменко, який сьогодні ніс прапор України на церемонії закриття Олімпійських ігор-2018.