Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

ЄС затвердив мандат на переговори щодо майбутнього партнерства з Великою Британією

25 лютого, 2020 - 17:49
Фото: Reuters

Рада міністрів ЄС із загальних справ, засідання якої відбувається у вівторок, 25 лютого, у Брюсселі, затвердила мандат Єврокомісії на проведення переговорів щодо параметрів майбутнього партнерства між ЄС і Великою Британією після Brexit.

Про це повідомляється на сайті Європейської ради.

"Рада ЄС сьогодні ухвалила рішення, яким дозволяє відкрити переговори щодо нового партнерства з Великою Британією, і формально призначила Єврокомісію головним переговірником від ЄС. Рада ЄС також ухвалила директиви для обговорення, які входять до мандату Єврокомісії на ці переговори", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, ЄС прагне встановити амбітне, широке та збалансоване економічне партнерство з Великою Британією на основі взаємних зобов’язань та чесної конкуренції. Зокрема, ЄС пропонує Великій Британії укласти угоду про вільну торгівлю товарами з нульовими тарифами та квотами, яка також включатиме правові механізми з врегулювання суперечок.

У "чутливому" для обох сторін питанні щодо рибальства, зокрема, доступу до вод та квот на вилов риби, Євросоюз пропонує Великій Британії будувати відносини на принципах взаємності. Зокрема, двостороння угода щодо рибальства має бути укладена до 1 липня 2020 року, при цьому цей документ має чітко визначити спільні правила рибальства після завершення перехідного періоду, що передбачений угодою про Brexit.

Мандат Єврокомісії на переговори також охоплює умови співпраці між ЄС і Великою Британією у таких сферах, як цифрова трансформація і торгівля, захист прав інтелектуальної власності, державні замовлення, мобільність, транспорт і енергетика.

"ЄС також прагне встановити широке партнерство з Великою Британією у сфері безпеки. Таке партнерство має охоплювати правозахисну та судову співпрацю у кримінальних провадженнях, а також зовнішню політику, безпеку і оборону. Мандат передбачає, що майбутнє партнерство має бути включено у загальні керівні документи, що охоплюють всі сфери такої співпраці", - йдеться у документі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ