Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

У Дніпрі 2020-й рік проголосили роком Олександра Поля

25 березня, 2020 - 18:35
Фото: dniprorada.gov.ua

З такою пропозицією виступив мер Борис Філатов під час чергової сесії міської ради. Депутати її підтримали.

Міський голова Дніпра особисто опікується питанням увічнення пам’яті Олександра Поля - громадського і культурного діяча, мецената, почесного громадянина міста, який жив у 19 столітті. Задля цього у Дніпрі було проведено низку заходів спільно з науковцями, істориками та археологами.

Краєзнавці з високою ступінню ймовірністі встановили місце поховання Олександра Поля, яке вважалося втраченим. Розкопки заплановано на травень цього року. Крім того, щоб розповісти якомога більшій кількості людей про те, ким був і чим жив Олександр Поль, у мерії хочуть розробити так звану іміджеву стратегію – з цікавими лекціями, костюмованими екскурсіями, тематичними ініціативами для школярів тощо.

Місто також намагається повернути у комунальну власність будинок на Соборній площі, де мешкав з родиною Олександр Поль і зробити там музей.

За спогадами сучасників, Олександр Поль був похований у склепі під Лазаревською церквою. Тривалий час вважалося, що рештки фундаменту споруди знаходяться в основі кургану-меморіалу на честь загиблих під час оборони Севастополя, однак цьогоріч це спростували. Зробили таке вдалося за допомогою співставлення німецького аерознімку від 1944 року з наявними картографічними матеріалами.

Припустили, що Лазаревська церква розташовується в іншому місці. Згодом це підтвердили археологічні розвідки. До початку масштабних археологічних робіт на імовірному місці розташування фундаменту Лазаревської церкви вже провели дослідження геосканером. Нині вчені очікують на результати. Відомо також, що на місці встановленого поховання Олександра Поля з’явиться пантеон-кенотаф почесних мешканців міста.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ