Чесність виростає тільки на ґрунті свободи.
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представник культурного руху шістдесятників

Волинський губернатор звернувся до громади у зв'язку з подіями навколо незаконного видобутку бурштину у регіоні

25 вересня, 2015 - 12:42
Волинський губернатор звернувся до громади у зв'язку з подіями навколо незаконного видобутку бурштину у регіоні
Фото надано автором

В останні дні лихоманить не тільки Маневицький район на Волині, куди прибули більше тисячі старателів з сусідніх областей, аби у тутешніх лісах спробувати нелегально копати бурштин. Лихоманить усю Волинь, адже чисельні загони старателів чинять беззаконня, знищують природу, створюють вибухові ситуації. У селах, наближених до бурштинових родовищ, люди вечорами бояться виходити з хати, та й удень не дуже сміливі... Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, кий побував на місці «бурштинового» скандалу, оприлюднив звернення до громади. У ньому він пише: «На шальках терезів опинився громадський порядок на території області, спокій волинян та їхня безпека. Тож, зважаючи на гіркий досвід руйнівного панування бурштинової лихоманки в інших регіонах країни, представники влади, силових структур та правоохоронних органів вирішили діяти кардинально. Вважаю, спрацювали оперативно й на відповідному рівні, позаяк на Волині рівненський сценарій не відбувся: ніхто не постраждав й ситуація не вийшла з-під контролю.

Хочу подякувати громадським активістам, котрі не побоялися взяти на себе відповідальність і відгукнулися на пропозицію долучитися до процесу забезпечення громадського порядку. Завдяки їм, а також лісівникам, екологам, працівника служби надзвичайних ситуацій й, звісно, силовикам та правоохоронцям, нині у маневицьких лісах не орудують горе-старателі, котрі не лише порушують закон, а й завдають колосальної шкоди природі. Щире спасибі місцевим мешканцям за розуміння та виваженість. Волиняни,  жителі Маневицького краю не стали вступати в конфлікт, позаяк розуміють: бурштин повинен працювати на громаду, але працювати законно. Більшість із тих, хто прибув поживитися багатствами волинських надр, - не місцеві. Їм не шкода волинського лісу. Їм не болять тутешні проблеми, чимало з яких можна вирішити, завівши видобуток сонячного каменю у правове поле. Бо за цим – надходження до бюджетів, робочі місця і легальна зарплата, а відтак і наявність соціальних гарантій. Закликаю представників місцевого самоврядування зайняти активну позицію. Від сільських голів, депутатів сільських та районної рад багато чого залежить, бо ви покликані відстоювати інтереси громади. Саме тому просив місцеве самоврядування працювати з населенням, вести просвітницьку роботу й пояснювати, чим обертається нелегальне копання бурштину для волинського лісу й що втрачає громада. Переконаний, наші люди не повинні стати заручниками ситуації, рабами лопати й бути інструментом у руках «бурштинових» ділків! Волиняни завше були свідомими, працювали на благо краю та дбали за його розвиток». Володимир Гунчик обіцяє знову підняти питання про видобуток бурштину на сесії обласної ради, котра відбудеться днями, разом з тим зазначає, що питання повністю вичерпається тоді, коли вступить у дію закон про бурштин.  Він знову спрямовує офіційний лист-звернення до Президента України Петра Порошенка, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради з проханням терміново розглянути питання на державному рівні, аби врешті впорядкувати ситуацію, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...