Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Денісова просить Червоний Хрест терміново сприяти візиту лікарів до Балуха

25 вересня, 2018 - 22:47
Фото: radiosvoboda.org

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова просить Міжнародний комітет Червоного Хреста терміново сприяти візиту лікарів до заарештованого в окупованому Криму українського політв'язня Володимира Балуха. Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.

"Звертаюся до вас із проханням терміново сприяти візиту лікарів Міжнародного комітету Червоного Хреста до В. Балуха для забезпечення його кваліфікованою медичною допомогою незалежних медичних працівників", - йдеться у зверненні омбудсмена.

Денісова повідомила, що наразі стан Балуха надзвичайно тяжкий.

"Після фізичного насильства адміністрацією пенітенціарної установи він отримав численні побої печінки, спини та голови. Це значно погіршило його стан здоров’я", - написала омбудсмен.

За її словами, російська стороні досі не надала медичну допомогу Балуху після побиття у сімферопольскому СІЗО.

"Навіть після моїх звернень до уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової до цих пір йому не надано медичної допомоги. Уповноважений РФ не відреагувала і на мою пропозицію щодо відвідин Кирила Вишинського одночасно з моїм візитом до Володимира Балуха", - відзначила Денісова.

Нагадаємо, раніше заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Володимира Балуха в сімферопольському СІЗО сильно побили і погрожують позбутися його. Повідомлялося, що після побиття українського політв'язня Володимира Балуха у нього болять голова і печінка.

Докази побиття українського політв'язня в окупованому Криму Володимира Балуха буде передано в суди.

У Росії заперечують інформацію про побиття Балуха в СІЗО Криму. Водночас начальник СІЗО, де тримають в'язня, не допустив до зустрічі з ним його адвоката.

Пізніше омбудсмен РФ Тетяна Москалькова заявила, що особисто брала участь у перевірці, яка встановила, що жодних порушень щодо Балуха допущено не було.

Новини партнерів

Loading...