Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Миротворці ООН зможуть прибути на Донбас не раніше, ніж через 10 місяців після рішення Генасамблеї, - Марчук

25 вересня, 2018 - 17:20
Фото Reuters

Представник України у підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи в Мінську Євген Марчук прогнозує, що миротворці ООН у разі прийняття відповідної резолюції зможуть прибути на Донбас не раніше, ніж через 10 місяців після рішення Генеральної асамблеї. Про це Марчук сказав у коментарі журналістам, передає "112 Україна".

"Миротворчих військ ООН немає, вони весь час формуються під конкретну задачу. Далі - на територію прямує група для вивчення ситуації - що за територія, яка ситуація. Це вивчення має дати відповідь про чисельність миротворчого контингенту, відносно функцій - ясна річ, що це не може бути тією нісенітницею, "охорона патрулів ОБСЄ", ніколи в історії ООН такого не було. Далі вони визначають рівень небезпеки персоналу, який термін ротації... Після вивчення на місці потім приїжджає передова місія і розробляється бюджет. Паралельно з цим секретаріат ООН працює з країнами, які можуть направити миротворців", - розповів Марчук.

Говорячи про терміни можливого прибуття миротворців на Донбас, дипломат уточнив: "Навіть якщо буде прийнято на цій сесії (Генасамблєї, - ред.) рішення про направлення, то де-факто миротворці, з мого досвіду, можуть прибути в Україну через 10 місяців, а може трохи пізніше".

Нагадаємо, напередодні президент Петро Порошенко прибув до Нью-Йорка, де візьме участь у Генеральній асамблеї ООН. Його виступ запланований на середу, 26 вересня.

Нагадаємо, під час виступу на Мюнхенській конференції Порошенко заявив, що у Росії є шанс продемонструвати готовність до компромісу і погодитися на миротворців на всій території окупованого Донбасу.

Спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив, що проект резолюції Росії, який передбачає введення миротворців на Донбас тільки уздовж лінії зіткнення є неприйнятним для Сполучених Штатів Америки і Організації Об'єднаних Націй, оскільки він не буде гарантувати безпеку, а лише поглибить конфлікт.

Раніше Польща, Німеччина, Швеція, Португалія, Туреччина, Фінляндія та ще низка країн заявили про готовність відправити миротворців на Донбас.

Новини партнерів

Loading...