Найбільша честь, яку може зробити людині історія, - це нагородити її званням миротворця.
Річард Ніксон, 37-й Президент Сполучених Штатів Америки

ОПОРА назвала основні порушення на виборах

25 жовтня, 2020 - 14:14
Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

Серед порушень, зафіксованих спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА на місцевих виборах 25 жовтня, були відсутність кабінок для голосування, камери над кабінками, зберігання бюлетенів не у приміщенні ДВК, невчасне відкриття дільниць, проведення опитування у приміщеннях дільниць, а також підвезення виборців.

Про це повідомляється на сайті ОПОРИ.

Зокрема, зазначається, що у Житомирі на двох виборчих дільницях спостерігачі зафіксували відсутність кабінок для голосування. На дільниці, яка розташована в музичній залі дитячого садочка, наявна лише одна ніби кабінка - у вигляді ширми з лялькового театру. На іншій дільниці кабінки відсутні взагалі. Голова міської ТВК розповіла, що виконавець робіт не встиг виготовити і поставити вчасно кабінки.

А в Гостомелі, що на Київщині, на дільниці №321309 були встановлені камери над кабінками для голосування. Після зауваження від спостерігачів їх заклеїли.

Бюлетені зберігалися не у приміщенні ДВК у Гостомелі, смт Миролюбів Лугинського району Житомирської області, у селі Пнівне Камінь-Каширського району Волинської області. Зокрема, у Миролюбові бюлетені зберігались в сільській раді, в той час як виборча дільниця розміщена в клубі. Сейф з бюлетенями поліція охороняла весь час.

Така історія трапилась і у Пнівному на Волині, де зранку бюлетені для голосування у сейфі транспортувалися до будівлі дільниці у клубі із приміщення сільраду. Сейф був опечатаний.

У Гостомелі спостерігачі зафіксували інформацію від членів на виборчій дільниці №321309, що сейф розташований на вулиці.

За інформацією ОПОРИ, спеціальні виборчі дільниці не відкрилися в медзакладах Ізмаїла Одеської області; у приміщенні комунальних некомерційних підприємств «Дунайська обласна лікарня» Одеської обласної ради (№511008, №511009) та «Центральна районна лікарня» Ізмаїльської районної ради (№511011 та № 51101). Раніше ОПОРА повідомляла, що в Ізмаїлі не змогли утворити дільничні виборчі комісії у медзакладах, які перепрофілювали для розміщення та лікування пацієнтів з COVID-19.

Водночас у Києві сторонні особи намагалися проводити ініційоване Президентом опитування безпосередньо в приміщенні дільниці, і члени комісії викликали поліцію. Після прохання правоохоронців волонтери залишили приміщення школи, де розміщена дільниця, й розташувалися на вулиці.

Ймовірне підвезення виборців спостерігачі зафіксували на виборчій дільниці у селі Нові Оржиці, що на Київщині. "Зафіксовано групу людей, котрі зареєстровані на одну виборчу адресу та стояли поблизу будівлі, де розташована виборча дільниця. Як вдалося дізнатися ОПОРІ в одного з членів комісії, ймовірні підвезені виборці є мешканцями міста Суми", - розповіли в організації.

Трапляються і курйозні випадки під час голосування. Зокрема, у Хмельницькому виборець намагався проголосувати за фотографією паспорта в телефоні, але голова комісії зупинила правопорушення.

На Херсонщині ж зафіксували два випадки голосування поза кабінками. У місті Олешки два виборці почали заповнювати бюлетень біля кабіни для таємного голосування. Як пояснила спостерігачам голова ДВК, у кабінках погане освітлення, тому виборці вивчають бюлетені зовні. Після зауваження спостерігачів порушення усунено.

В ОПОРІ також заявили, що випадки недопуску та видалення спостерігачів від організації зафіксовані на Вінниччині, Одещині, Житомирщині, Івано-Франківщині та Київщині.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ