Одна із ознак мистецтва - це його нестримний вплив на розвинений інтелект.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

Екодія та партнери запустили петицію до політиків із вимогою повністю перейти на чисту енергію до 2050 року

26 лютого, 2019 - 20:25

Сьогодні, 26 лютого, коаліція громадських організацій за 100%ВДЕ в Україні – Екодія, 350.org, Еколтава, Екоклуб, Всеукраїнська Агенція Інвестицій та Сталого Розвитку, Хмельницький енергетичний кластер, Українська кліматична мережа – ініціювали звернення до лідерів та членів політичних партій із вимогою відстоювати перехід України на відновлювану енергетику (ВДЕ).

ЧОМУ ЗАРАЗ?

У 2018 році екстремальні погодні явища забрали тисячі життів та завдали величезних збитків по всьому світу. Через зміну клімату частішають посухи, приходять неочікувані зливи, а рівень моря підвищується. Водночас Україна щороку імпортує та спалює мільйони тонн вугілля, газу, нафти, ядерного палива. Це підриває не лише енергетичну, а й кліматичну безпеку.

ЯКІ ВИМОГИ ДО ПОЛІТИКІВ?

✔ Включити до програми своєї політичної партії зобов’язання підняти енергоефективність та забезпечити перехід України на 100% ВДЕ до 2050 року.

✔ Створити законодавчу базу, що дозволить простим українцям скористатися перевагами чистої енергії.

✔ Виділяти у державному бюджеті більше коштів на програми підтримки енергоефективності, розвитку ВДЕ, екологічного громадського транспорту.

✔ Відмовитися від планів добудови Хмельницької АЕС та будівництва будь-яких нових потужностей вугільної та атомної енергетики.

“Підвищення енергоефективності та зменшення потреби у імпортному паливі - це те, що правдиво, без популізму, дозволить знизити витрати на енергетику на рівні країни та зменшити цифри у наших платіжках”, - коментує Ірина Головко, Керівниця енергетичного відділу Екодії.       

Перехід на енергію сонця та вітру – це не лише можливість протидіяти зміні клімату, а й нові перспективи для розвитку економіки та робочі місця в регіонах. Це чисте повітря у містах та відсутність ризиків небезпечних аварій. Це можливості простим українцям бути виробниками та споживачами чистої енергії.  

Підпиши звернення - давай творити енергонезалежну та чисту Україну разом >>> bit.ly/100re-ua

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ