Ти ніколи не розв'яжеш проблему, якщо будеш думати так само, як ті, хто її створив
Альберт Ейнштейн — один з найвизначніших фізиків XX століття

Екодія та партнери запустили петицію до політиків із вимогою повністю перейти на чисту енергію до 2050 року

26 лютого, 2019 - 20:25

Сьогодні, 26 лютого, коаліція громадських організацій за 100%ВДЕ в Україні – Екодія, 350.org, Еколтава, Екоклуб, Всеукраїнська Агенція Інвестицій та Сталого Розвитку, Хмельницький енергетичний кластер, Українська кліматична мережа – ініціювали звернення до лідерів та членів політичних партій із вимогою відстоювати перехід України на відновлювану енергетику (ВДЕ).

ЧОМУ ЗАРАЗ?

У 2018 році екстремальні погодні явища забрали тисячі життів та завдали величезних збитків по всьому світу. Через зміну клімату частішають посухи, приходять неочікувані зливи, а рівень моря підвищується. Водночас Україна щороку імпортує та спалює мільйони тонн вугілля, газу, нафти, ядерного палива. Це підриває не лише енергетичну, а й кліматичну безпеку.

ЯКІ ВИМОГИ ДО ПОЛІТИКІВ?

✔ Включити до програми своєї політичної партії зобов’язання підняти енергоефективність та забезпечити перехід України на 100% ВДЕ до 2050 року.

✔ Створити законодавчу базу, що дозволить простим українцям скористатися перевагами чистої енергії.

✔ Виділяти у державному бюджеті більше коштів на програми підтримки енергоефективності, розвитку ВДЕ, екологічного громадського транспорту.

✔ Відмовитися від планів добудови Хмельницької АЕС та будівництва будь-яких нових потужностей вугільної та атомної енергетики.

“Підвищення енергоефективності та зменшення потреби у імпортному паливі - це те, що правдиво, без популізму, дозволить знизити витрати на енергетику на рівні країни та зменшити цифри у наших платіжках”, - коментує Ірина Головко, Керівниця енергетичного відділу Екодії.       

Перехід на енергію сонця та вітру – це не лише можливість протидіяти зміні клімату, а й нові перспективи для розвитку економіки та робочі місця в регіонах. Це чисте повітря у містах та відсутність ризиків небезпечних аварій. Це можливості простим українцям бути виробниками та споживачами чистої енергії.  

Підпиши звернення - давай творити енергонезалежну та чисту Україну разом >>> bit.ly/100re-ua

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...