Гарантією справжньої демократичності майбутнього ладу в українській державі є, в першу чергу, широко народний характер українського руху, його безприкладна ідейність.
Роман Шухевич, український політичний і державний діяч, військовик

Росія зможе збивати цивільні літаки у разі порушення кордонів

26 лютого, 2020 - 22:19
Ілюстративне фото: Unsplash/Gary Lopater

Прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін підписав постанову уряду, яка знову дозволить повітряно-космічним силам збивати цивільні літаки, які порушили державний кордон країни.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Заборона бити на поразку по пасажирських лайнерах була введена після міжнародного скандалу 1983 року, коли ВПС СРСР збили південнокорейський Boeing 747, на борту якого знаходилися 269 пасажирів.

У пострадянській Росії його закріпили постановою уряду 1994 року «Про порядок застосування зброї ... в повітряному просторі».

Новий документ, розроблений Міноборони, затверджений прем'єром і розміщений в середу на порталі правової інформації, скасовує цю заборону.

Якщо цивільне судно, що не оснащене озброєнням, порушує держкордон РФ і не реагує на радіокоманди, що подаються йому, в повітря піднімаються військові літаки, які зобов'язані візуальними сигналами примусити його до посадки або до виходу з повітряного простору Росії.

«За відмови судами-порушниками виконувати радіокоманди і (або) візуальні сигнали на виконання посадки або за відмови підкорятися без пояснення причин застосовується зброя і бойова техніка чергових сил... за наявності відомостей про відсутність на борту судна-порушника пасажирів», - йдеться в тексті документа .

Вогонь на поразку також може застосовуватися по російським цивільним лайнерам, які зазнали угону і не реагують на команди до скоєння посадки, йдеться в постанові. Для цього необхідно підтвердити, що на борту немає заручників.

При відсутності можливості застосування літаків і вертольотів удар може бути нанесений «зенітними ракетними засобами» з попередженням у вигляді радіокоманд, випливає з документа.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ