Кожен повинен виконувати свою роботу, бути чутливим до великих подій, відчувати велич і небезпеку моменту. Як за маленькими вчинками волонтерів стоїть гуманізм, так і за нашими справами ховається щось велике.
Мирослав Попович, український філософ

На Вінниччині старий каштан, якому більше сотні років, став пам’яткою природи

26 лютого, 2021 - 14:05
Фото – Перепільчинецької школи

Старий каштан, що росте у селі Перепільчинці Шаргородської громади, оголосили об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення, а саме ботанічною пам’яткою природи. Відповідне рішення ухвалили сьогодні депутати Вінницької обласної ради. Як ідеться у документі, у тримісячний термін зміни внесуть до реєстру природно-заповідного фонду та оформлять на новостворений об’єкт необхідну охоронну документацію.

«Ботанічна пам’ятка розташована на подвір’ї школи села Перепільчинці. Ініціатива оголошення каштану і території навколо нього площею 0,1 га об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення належить саме навчальному закладу. Пам’ятка матиме назву «Каштан Березовських». Назва походить від прізвища родини поміщиків, які раніше володіли селом. Саме тоді на території маєтку, де нині розташована школа, й було висаджено це дерево», – йдеться у рішенні.

Поміщики Березовські володіли селом у ХІХ столітті. Нині у їхньому маєтку діє навчальний заклад. У погребі теперішнього шкільного приміщення є напис польською мовою «Peter i Julia Berezowski 1856». Історики припускають, що, можливо, це дата початку будівництва маєтку.  Саме у той час і посадили кінський каштан, який сьогодні оголосили пам’яткою природи – «Каштан Березовських». Згодом біля нього планують встановити державний інформаційно-охоронний знак.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, «День», фото – Перепільчинецької школи

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ