Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

У Рівному відкрили меморіальну дошку на честь Івана Огієнка

26 травня, 2019 - 10:15
Фото: rv.gov.ua

Меморіальну дошку на честь міністра освіти Української Народної Республіки, видатного історика Івана Огієнка відкрили у Рівному.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА на офіційному сайті.

«Сьогодні надзвичайно важлива, історична подія. 100 років тому, весною 1919 року, Рівне було столицею Української Народної Республіки. Тому відкриття меморіальної дошки – свідчення того, що ми пам'ятаємо свою історію та шануємо видатних діячів того часу», - зазначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

Меморіальну дошку встановлено на фасаді обласного краєзнавчого музею - саме у цій будівлі 100 років тому працювало міністерство народної освіти УНР. Скульптуру виконали Володимир Стецюк, Тарас Бурик та Владислав Булгаков.

Іван Огієнко – відомий український учений, митрополит Української автокефальної православної церкви, очільник Української греко-православної церкви Канади, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець, лексикограф, історик церкви, педагог.

Значну частину свого життя Огієнко присвятив перекладу Біблії українською літературною мовою з оригінальних давньоєврейських і грецьких текстів. Був активним прибічником українізації православної церкви.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ