Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Всесвітньо відомий військовий кореспондент на Львівщині розповів про ситуацію в районі ООС

26 травня, 2019 - 12:10
Фото: mil.gov.ua

Всесвітньо відомий французький фотожурналіст, найстаріший із діючих військових кореспондентів Європи Патрік Шавель після повернення із Донбасу провів творчу зустріч із представниками американської та канадської військово-тренувальних місій JMTG-U та UNIFIRE у Міжнародному центрі миро творчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на Львівщині.

"Місія військових кореспондентів — робити людей небайдужими до того, що відбувається під час військових конфліктів. Розповідати про жахіття війн тим, на чиї голови не падають бомби і снаряди. І я сьогодні тут для того, щоби розповісти вам про те, що відбувається, зокрема, і на українському Донбасі. Розповісти про силу і дух українських воїнів, до тренування яких ви також дотичні. А ще, більш детально ознайомити вас із роботою журналіста на війні. Адже взаємостосунки армії та преси в усіх країнах завжди мають свою специфіку", - звернувся Патрік Шавель до присутніх, передає прес-служба Міноборони на офіційному сайті.

Патрік Шавель розпочав свою кар’єру військового фотокореспондента понад 50 років тому. Перший репортаж із зони військового конфлікту ним був зроблений у 1967 році під час «Шестиденної війни» між Ізраїлем, з одного боку, і Єгиптом, Сирією, Йорданією, Іраком і Алжиром з іншого. З того часу, французький фотокор був свідком понад 30 великих воєн та локальних конфліктів, які відбувались у Африці, Азії, Близькому Сході, Південній Америці тощо. Зокрема, із військовими із США та Канади перетинався, фільмуючи військові конфлікти у Панамі, Сомалі, Афганістані, Іраку, Сирії, колишній Югославії тощо. Окрім фотожурналістики, французький фотокореспондент є автором декількох документальних фільмів. Зокрема, присутнім був представлений його документальний кінопроект «Військові репортери». Фільм-інтерв’ю із найбільш відомими військкорами планети, що працювали у виданнях «LIFE», «BBC», «MAGNUM magazine», «Newsweek» тощо.

За словами Патріка Шавеля, під час роботи у районі проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі він побачив дійсно народну, патріотично мотивовану армію.

— Я був там трішки більше тижня. Спілкувався із солдатами у окопах. Вони різні: зовсім молоді 18 річні хлопці, є й 50-річні поважні чоловіки. Але їх поєднує єдина риса. Бажання захищати свою землю. І вони сильні і мотивовані у цьому прагненні. Багато хто за кордоном гадає, що у Європі не має війни. Але ні, це — Європа. І тут є шанці і траншеї. Тут лунають вибухи. Це — війна, — говорить він. — Наслідками моєї роботи стануть публікації у провідних виданнях Франції, Англії, Німеччнини. І я хочу повернутись в Україну на Донбас знову, щоби більше розповісти європейцям про те, що відбувається на східних кордонах Євросоюзу.

На завершення зустрічі командир американського контингенті військово-тренувальної місії JMTG-U командир 1-го батальйону 502-го піхотного полку 101-ї повітрянодесантної дивізії армії США, командир оперативної групи «Карантан» підполковник Роберт Трейсі подякував всесвітньо відомому фотографу та відзначив його почесною грамотою підрозділу та іменною нагородною монетою, яка вручається, як знак довіри і поваги.

Додамо, що наступного тижня Патрік Шавель проведе у Львові відкриту лекцію, присвячену фронтовій фото документалістиці. Захід відбудеться у понеділок, 27 травня у 58 Будинку офіцерів об 11.00.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...