Фотографія — це медитація в миті.
Ернст Хаас, австрійський і американський фотожурналіст

США обурені планами ЄС створити механізм для обходу санкцій проти Ірану

26 вересня, 2018 - 14:17
Фото: Reuters

Держсекретар Сполучених Штатів Майк Помпео засудив плани Євросоюзу щодо створення механізму, аби обходити санкції США проти Ірану.

Виступаючи на одному із заходів у Нью-Йорку у вівторок, 25 вересня, Помпео наголосив, що він "занепокоєний і глибоко розчарований" планами ЄС, оголошеними напередодні, передає Deutsche Welle.

Як повідомлялося, 24 вересня, верховна представниця Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні повідомила про плани ЄС зі створення нової фінансової інституції, що працюватиме над забезпеченням фінансових операцій з Іраном. Це дозволить європейським компаніям вступати в економічні відносини з Іраном без ризику накликати на себе санкції Вашингтона. "Це один з найбільш контрпродуктивних заходів для миру в регіоні та стабільності", - заявив Помпео.

Нагадаємо, на початку травня 2018 року Трамп оголосив про вихід США зі спільної угоди, укладеної 2015 року між Іраном, Сполученими Штатами Америки, Росією, Китаєм, Великобританією, Францією і Німеччиною. Угода передбачає, зокрема, виконання Тегераном низки кроків щодо обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій. Трамп звинуватив Іран в сприянні тероризму і прагненні продовжувати розробку ядерної зброї.

Згодом Вашингтон розширив санкції проти Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту та погрожуючи санкціями щодо компаній, що співпрацюватимуть з Іраном. Решта учасників угоди розкритикували рішення Трампа і заявили про намір зберегти домовленості чинними.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...