Найбільша честь, яку може зробити людині історія, - це нагородити її званням миротворця.
Річард Ніксон, 37-й Президент Сполучених Штатів Америки

Бізнес-асоціації: новий законопроєкт про касові апарати позбавить більшість малих підприємців від примусу використання РРО

26 жовтня, 2020 - 11:13

Бізнес-асоціації – члени Української Ради Бізнесу (УРБ) підтримують звільнення більшості платників, що перебувають на 2-й групі єдиного податку, від примусу використання касових апаратів. Також в асоціації виступають за розширення кола представників мікро- та малого бізнесу, які зможуть застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Такі норми містить проєкту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-платниками єдиного податку» № 2645-д, йдеться в оприлюдненій заяві УРБ.

Законопроєкт передбачає заміну моделі повної фіскалізації розрахунків платників єдиного податку другої групи на обов’язок застосування РРО лише ризиковими групами, зазначають автори заяви. Наприклад, реалізація продуктів, косметичних товарів, торгівля квітами, насінням, добривами домашніми тваринами та кормами, надання послуг перукарнями та салонами краси не потребує застосування касового апарату у випадку, якщо діяльність здійснюється у торгових об’єктах, площа яких не перевищує 60 кв. метрів – у селах або селищах, та 40 кв. метрів - у містах.

Також розширюється сфера застосування спеціального податкового режиму: до складу побутових послуг населенню включено нові види послуг (послуги репетитора, з індивідуального виховання дітей, утримання тварин, послуги з дизайну інтер’єру та з реставрації творів мистецтва, послуги з перекладу) та збільшено розміри загальної площі житлових та нежитлових приміщень, надання в оренду яких дозволяє перебування у статусі платника єдиного податку. Ще одним позитивним моментом законопроєкту є лібералізація та вдосконалення політики штрафів.

«Більшість перелічених норм є позитивними, вони позбавляють значну частину підприємців від необхідності використовувати РРО», - зазначається в заяві.

Разом із тим в Українській Раді Бізнесу вважають за необхідне доопрацювати деякі норми законопроєкту. Зокрема, бізнес-асоціації пропонують збільшити граничні метражі, після яких необхідно використовувати РРО, для 2-ї та 3-ї груп спрощеної системи оподаткування щонайменше до 100-120 кв м для міст та до 150-200 кв м для сіл.

«Під дію РРО у поточній редакції проєкту потрапляють водії таксі, що вбачається не оптимальним рішенням. Пропонуємо позбавити водіїв необхідності видавати фіскальні чеки, в той же час фіскалізувати всі диспетчерські служби/технологічні платформи таксі і зобов’язати їх видавати е-чек пасажиру. Потребує узгодження з іншими нормативно-правовими актами визначення термінів «торговий об’єкт», «дрібнороздрібна торговельна мережа» для уникнення колізій. Потрібно чітко визначити, що застосування електронних платіжних засобів – зокрема, переказ коштів за допомогою платіжних систем, - та переказ коштів через POS-термінал банку для отримувача коштів є операцією з розрахунків у безготівковій формі», - пропонують автори заяви.

Довідково.

Українська Рада Бізнесу створена у 2017 році. До складу УРБ входять 91 бізнес-асоціація.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ