У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії
Євген Коновалець — український громадсько-політичний діяч, полковник Армії УНР, голова Проводу Українських Націоналістів

Туреччина цікавиться добудовою Ан-225 "Мрія", - Уруський

26 жовтня, 2020 - 14:03
Фото з відкритих джерел

Турецька сторона на переговорах між президентами двох країн, які відбулися недавно в Анкарі, повідомила про інтерес до можливості добудови другого екземпляра найбільшого в світі транспортного літака Ан-225 "Мрія", повідомив віце-прем'єр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

"Зовсім екзотичною для мене була ситуація, коли в цьому візиті ми торкнулися з президентом Туреччини питання добудови другої "Мрії": навіть незважаючи на ту суму, скільки я сказав це коштуватиме, турецька сторони сказала, що продовжимо обговорювати", - повідомив Уруський на прес-конференції в Києві.

За його словами, очікуються переговори експертів з цього питання.

"Руслани" (Ан-125) добудувати не можемо, нові побудувати не в силах. "Мрію" можемо добудувати і теоретично, і практично", - сказав віце-прем'єр.

Він додав, що також йдеться про можливість закупівлі середнього транспортного літака Ан-178, оскільки у Туреччини є зацікавленість у стратегічних транспортних літаках.

Ан-225 "Мрія" (кодове ім'я НАТО - "Козак", англ. Cossack) - найбільший і найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ Антонова. Ан-225 з максимальною спорядженою масою 640 тонн, є найважчим літаком у світі. У листопаді 2004 року Міжнародна авіаційна федерація внесла Ан-225 до Книги рекордів Гіннеса за його 240 рекордів.

У квітні цього року представники "Антонова" повідомили президенту України Володимиру Зеленському, що на сьогодні "в металі" є другий літак, схожий на Ан-225, проте його добудову ще у 2012 році оцінювали у $460 млн зі старими аналоговими технологіями, тому на сьогодні для вантажних перевезень його добудовувати недоцільно.

Водночас представники "Антонова" нагадали, що Ан-225 створювався для цільового використання як носій космічного апарату "Буран" і доцільно розглянути можливість використання його в проекті "Повітряний старт" для запуску космічних апаратів з висоти 12 тис. м.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ