У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії
Євген Коновалець — український громадсько-політичний діяч, полковник Армії УНР, голова Проводу Українських Націоналістів

У КВУ вважають, що голосування на місцевих виборах в Україні загалом відповідало демократичним стандартам чесних виборів

26 жовтня, 2020 - 12:58
Фото: Reuters

День голосування на місцевих виборах в Україні 25 жовтня загалом відповідав демократичним стандартам проведення чесних виборів, констатують у Всеукраїнській громадській організації "Комітет виборців України".

"Наш загальний висновок: за оцінкою Комітету виборців України, день голосування на місцевих виборах загалом відповідав демократичним стандартам чесних і демократичних виборів. У переважній більшості випадків порушення чинного законодавства не мали суттєвого впливу або не могли мати суттєвого впливу на результати волевиявлення", - сказав голова КВУ Олексій Кошель на прес-конференції в понеділок в агентстві "Інтерфакс-Україна".

При цьому Кошель зазначив, що низка повідомлень спостерігачів КВУ про порушення виборчого законодавства дають підстави говорити, що в день голосування можна говорити про використання технологій прямого та непрямого підкупу, окремі факти спроб фальсифікації результатів голосування, а також технології, які пов'язані з "виборчими туристами". "І в окремих громадах це могло суттєво вплинути на результати волевиявлення", - зазначив він.

За його словами, на 9 вересня окремі виборці масово змінювали виборчу адресу, щоб проголосувати в інший громаді. "У багатьох громадах, особливо там, де змінювали виборчу адресу декілька десятків виборців, відреагувати належним чином на таке було неможливо. Але в разі цієї технології є підстави говорити про належну роботу Національної поліції. Зокрема, в Одеській області були зупинені чотири автобуси з "виборчими туристами", які прямували до смт Затока і до Білгород-Дністровського", - розповів голова КВУ.

Кошель звернув увагу, що підвезення таких "виборчих туристів" є частиною технології з підкупу виборців, тому що, як правило, в автобусах людей "переконують і дуже часто фінансово мотивують". Такі факти спостерігачі КВУ бачили в місті Костянтинівці та селищі Новодмитрівці Донецької області.

"Фіксували також низку спроб виносу бюлетенів, що могло свідчити про спроби організації технології "каруселей", коли виборець отримує заповнений бюлетень, вкидає до виборчої скриньки на ділянці і виносить чистий бюлетень. Це класична технологія. Знову-таки, ці факти не є масовими. Але в окремих регіонах, зокрема, в Черкаській області, у Дніпрі наші спостерігачі відзначали ці факти", - зазначив він.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ