Коли ти не станеш об'єднано в обороні своєї Вітчизни, то плакатимеш у московській неволі, як колись Ізраїль на ріках Вавилонських.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, творець і перший митрополит Київський і всієї України УАПЦ

У Києві під посольством РФ нагадали про зникнення і викрадення в окупованому Криму

26 жовтня, 2020 - 20:57
Фото: krymsos.com

У понеділок, 26 жовтня, біля посольства Росії в Києві активісти громадської організації «КримSOS» провели 51-у акцію на підтримку рідних і близьких жертв насильницьких зникнень в анексованому Криму в рамках кампанії «Find and Free».

Як повідомили організатори заходу, акція пройшла під назвою «Історії охопленого жахом півострова», передає Крим.Реалії.  Активісти біля стін російського посольства розповідали про залякування в Криму «для придушення там спротиву у інакомислення».

Учасники акції нагадали, що за час анексії на півострові були викрадені 44 людини, 15 з них досі вважаються зниклими безвісти.

 «Шестеро викрадених у 2014-2016 роках були знайдені мертвими: Решат Аметов, Едем Асанов, Білял Білялов, Мемет Селімов, Осман Ібрагімов і Джохар Мелясанов. Цим трагічним випадкам і була присвячена акція. Також під час акції активісти КримSOS нагадали про Ескендера Апселямова, який був викрадений 3 жовтня 2014 року», – повідомили організатори.

В акції взяв участь колишній політв'язень Ісмаїл Рамазанов. У своїй промові він закликав українську владу «почати заочний судовий процес над винними в насильницьких зникненнях в окупованому Криму».

Після завершення акції активісти залишили біля входу в посольство гелловінські гарбузові ліхтарики як символ вигнання «злих сил» з цього місця.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ