Хоробрим є не той, хто страху не знає, а той, чия благородна душа його перемагає.
Вільям Шекспір, англійський драматург і поет, один з найзнаменитіших драматургів світу

Помер лідер Кубинської революції Фідель Кастро

26 листопада, 2016 - 09:13
Фото Reuters

Кубинський революціонер, державний, політичний і партійний діяч, керівник Куби в 1959-2008 роках Фідель Кастро помер у віці 90 років.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на державне телебачення Куби.

Фідель Кастро керував Кубою майже півстоліття до передачі повноважень своєму братові Раулю в 2008 році.

Прихильники хвалять його як людину, яка дала Кубі повернутися до людей. Але супротивники звинувачували його у жорстокому утиску опозиції.

Під його керівництвом Куба була перетворена на однопартійну соціалістичну державу, були проведені масштабні реформи в рамках всього суспільства.

Фідель Кастро останніми роками тяжко хворів та рідко з'являвся на публіці.

У квітні 2016 року Фідель Кастро дав рідкісний виступ в останній день з'їзду Комуністичної партії країни.

Він визнав свій похилий вік, але сказав, що кубинські комуністичні концепції досі в силі і кубинський народ "буде переможцем".

Фідель Кастро очолив збройне повстання на Кубі у 1950-х роках, яке призвело до повалення режиму диктатора Фульхенсіо Батісти 1 січня 1959 року. Після цього він був головою Ради міністрів і головою Державної ради Куби (президентом) в 1959-2008 і 1976-2008 роках і першим секретарем ЦК правлячої Комуністичної партії Куби в 1961-2011 роках. Правління Кастро позначилося серед іншого і жорстким протистоянням Куби із США.

Останні два роки між Кубою та Сполученими Штатами спосерігалося потепління у відносинах. Цього року Барак Обама став першим президентом США, який відвідав Кубу за кілька десятків років.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ