Хто пожертвував свободою заради безпеки, не заслуговує ні на свободу, ні на безпеку.
Бенджамін Франклін, американський учений-фізик, державний діяч, дипломат і публіцист.

До 10 грудня триватиме кампанія проти гендерного насильства

26 листопада, 2020 - 12:06
Фото надано Посольством Королівства Нідерландів в Україні

Традиційно кампанія проти гендерного насильства починається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, та триває до 10 грудня – Міжнародного Дня прав людини. Таким чином кампанія підкреслює, що насильство щодо жінок є найпоширенішим порушенням прав людини у всьому світі.

25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, Посольство Нідерландів в Україні долучилося до глобальної кампанії Orange the World. Будівля посольства була яскраво підсвічена помаранчевим кольором. Помаранчевий – колір надії – обраний кольором глобальної кампанії «Orange the World: 16 днів активізму проти гендерного насильства», що започаткована ООН у 1991 році. У різні роки до кампанії приєднувались будівлі парламенту Нідерландів, Європейської комісії у Брюсселі та Європейського парламенту в Страсбурзі, та інші знакові споруди різних країн.

«Ми вперше приєднались до міжнародної кампанії Orange the World, підсвічуючи нашу прекрасну будівлю в самому серці Подолу. Це світло надії. У ці темні часи коронавірусу, коли спілкування віч-на-віч обмежене, а соціальна дистанція стала новою нормою, ми хотіли дати потужний візуальний сигнал та привернути увагу до проблеми гендерного насильства», – зазначав Йеннес де Мол, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні.

Цього року МЗС та Посольства Нідерландів у різний спосіб долучаються до Orange the World. Адже Нідерланди поділяють мету глобальної кампанії – припинення насильства щодо жінок, досягнення гендерної рівності відповідно до Цілей сталого розвитку на 2030 рік.

«Гендерне насильство є найпоширенішим порушенням прав людини у світі. За оцінками, кожна третя жінка зазнає фізичного або сексуального насильства. З моменту початку пандемії у багатьох країнах, у т. ч. в Україні, зросла кількість звернень на гарячі лінії для жертв гендерного насильства. Тому важливо, щоб до боротьби з цим явищем долучились усі: чоловіки, жінки, хлопці та дівчата. Коли я дивлюся на роль жінок, наприклад, в українському суспільстві, я можу лише висловити захоплення. За складних обставин вони є хребтом суспільства. Отже, гендерне насильство є абсолютно неприйнятним, і саме тому ми сьогодні підсвічуємо будівлю нашого посольство помаранчевим кольором», – додає Йеннес де Мол.

За останній рік 243 мільйони жінок та дівчат по всьому світу зазнали насильства з боку власного партнера. Водночас менше за 40% жінок, які зазнають насильства, повідомляють про це або звертаються за допомогою. Унаслідок епідемії COVID-19, насильство над жінками та дівчатами, особливо домашнє насильство, загострилося у всьому світі та набуло масштабів пандемії. В Україні кожна п’ята жінка зустрічалася з тією чи іншою формою насильства, страждають від цього і чоловіки. Втім, 90% постраждалих від насильства – саме жінки. Протягом 2019 року зафіксовано понад 130 тис звернень громадян з приводу домашнього насильства, що на 15 % більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ