Хто пожертвував свободою заради безпеки, не заслуговує ні на свободу, ні на безпеку.
Бенджамін Франклін, американський учений-фізик, державний діяч, дипломат і публіцист.

МЗС: реакція Білорусі на протести біля білоруського посольства "надмірно емоційна"

26 листопада, 2020 - 16:36
Фото Артема СЛІПАЧУКА, "День"

Міністерство закордонних справ України взяло до уваги вручення українському послу в Білорусі ноти протесту білоруського МЗС і вважає реакцію білоруської сторони надмірно емоційною та загалом безпідставною.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили в пресслужбі МЗС України.

"Хочемо нагадати, що для України як європейської демократичної держави свобода слова і свобода зібрань має фундаментальне значення. Жодних підстав для обмеження права на мирний протест у цій ситуації не існує. Правоохоронні органи України вживають належних заходів, щоб на постійній основі, а особливо під час акцій протестів, гарантувати безпеку і учасників акцій, і посольства Білорусі та його працівників", - йдеться у повідомленні.

У зовнішньополітичному відомстві наголосили, що Україна чітко дотримується положень Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року і гарантує безпеку іноземних дипломатичних місій на своїй території.

"Очікуємо, що білоруська сторона також із належною відповідальністю ставитиметься до своїх міжнародних зобов'язань і не допускатиме порушень дипломатичного імунітету на кшталт безпідставних оглядів дипломатичного автомобіля посла України в Білорусі під час перетину українсько-білоруського кордону. Пригадуємо також, що в період Революції гідності в Україні білоруська сторона не реагувала на провокації громадян, які біля стін посольства України в Мінську демонстрували свою вкрай недружню позицію до України та обраного українським народом європейському курсу", - зазначили в МЗС.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ