Хто пожертвував свободою заради безпеки, не заслуговує ні на свободу, ні на безпеку.
Бенджамін Франклін, американський учений-фізик, державний діяч, дипломат і публіцист.

У Львові нагадали про потребу захисту жінок від домашнього насилля

26 листопада, 2020 - 11:22
Фото: Павло Паламарчук, "День"

У Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, який світ відзначає 25 листопада, активісти у Львові провели акцію «Ляльковий дім». В такий спосіб вони нагадали місцевій владі, що місту потрібен повноцінний притулок для жертв домашнього насилля.

Як розповіли учасники акції, раніше було багато обіцянок про його створення, а про деякі проекти говорять як про такі, що вони на завершальному етапі. Але наочного результату так і не має.

Тому посеред площі Ринок активісти поставили ляльковий будинок з іграшками, а в руках тримали тематичні плакати.

«Ляльковий дім» відсилає нас до твору Генріка Ібсена, де головна героїня – спершу іграшка в руках чоловіка-абьюзера, а потім таки наважується і йде з дому, бо цінує свою особистість і свободу. Важливо, щоб жінкам у критичних ситуаціях було куди йти. Один з основних елементів захисту постраждалих – надання безпечного місця перебування, тимчасового проживання. У Львові досі немає повноцінного притулку для жертв домашнього насилля. За міжнародними стандартами має бути 10 місць на 100 тисяч населення. Тобто у Львові повинен бути притулок десь на 80-100 місць», - розповіла організаторка акції, правозахисниця, активістка «Народної дії» Ірина Юзик.

Варто зазначити, що на акцію з’явилася представниця Львівської міської ради та повідомила, що обіцяний комунальний притулок спільно з Фондом ООН народонаселення щойно створено, а точніше 26 жовтня. Лише інформацію про нього поки не поширювали. Правда притулок розрахований на 20 осіб. Також представниця міськради, яка є і керівницею притулку, повідомила номер гарячої лінії, за яким треба телефонувати у м. Львові в разі потреби допомоги під час домашнього насилля та поселення у притулок, – 0 800 307 305.

Довідка «Дня»

За 2019 рік поліція Львівської області отримала 6 тисяч звернень про випадки домашнього насильства.  За 2020 рік їх значно більше через карантин. Від початку 2020 року до поліції Львівщини надійшли майже 30,5 тисяч повідомлень про вчинення домашнього насильства на території області.  Відносно кривдників складено 6114 протоколів  за ст. 173-2 (домашнє насильство) Кодексу України про адміністративні порушення. Станом на сьогодні на обліку перебуває 4695 кривдників, винесено 2040 термінових заборонених приписів. Також слідчі територіальних підрозділів  поліції Львівщини відкрили 174 кримінальні провадження за ст. 126-1 (домашнє насильство) Кримінального кодексу України. За інформацією ГУ Нацполіції у Львівській області за 9 місяців 2020 року складено 4571 адміністративний протокол з приводу домашнього насильства, винесено 1783 термінових заборонних приписи. Відкрито 124 кримінальних провадження за ст.126-1 (домашнє насильство) ККУ.

Павло Паламарчук, "День", Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ