Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

У Львові вшанували пам'ять Ірини Стасів-Калинець

26 грудня, 2015 - 12:58
Фото Гал-інфо

Учора на фасаді школи №87 урочисто відкрили меморіальну таблицю пам'яті поетеси, учительки за фахом, діячки дисидентського руху, в’язня брежнєвських таборів, шістдесятниці, активістки українського національного і правозахисного руху, художниці, філолога Ірини Стасів-Калинець (1940 – 2012). У цьому навчальному закладі Ірина Онуфріївна навчалася у 1947 – 1957 рр.

З нагоди відкриття меморіальної таблиці на вул. Замарстинівській , 11 зібралися учні й учителі школи №87, громадські діячі. Почесну варту несли майбутні офіцери, що навчаються у Ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.

Відкрив таблицю чоловік пані Ірини – лауреат Шевченківської премії Ігор Калинець, який, зокрема, зазначив, що Ірина Онуфріївна не раз згадувала роки навчання у дівочій тоді школі у своїх оповіданнях. «Це були важкі післявоєнні часи, – сказав Ігор Калинець. – Траплялося, навчальний рік закінчували 50 учениць, а на наступний рік за парту сідали тільки 25. Бо решта були вивезені на Сибір».

«Вона прожила яскраве життя, і я хотів би, щоби учні цієї школи,  і не лише цієї школи, брали приклад з її вдумливого розуму. За будь-яких обставин вона говорила правду – будь-де і будь-кому», – зазначив академік Іван Вакарчук і додав, що варто обговорити пропозицію щодо присвоєння школі імені Ірини Калинець, також – однієї з вулиць Львова. 

Насамкінець доречно навести фрагмент розмови журналіста «Дня» з  віце-ректором Українського католицького університету Мирославом Мариновичем, який сказав про цю мужню жінку так: «Останнє буремне 25-ліття Ірини Калинець було сповнене боротьби за релігійні, національні й культурні права українців, натхненної участі в політичному протистоянні з комуністичною владою, активної парламентської діяльності, праці в державній системі освіти. Її громадський голос лунав завжди потужно, вона обстоювала принципи, яким була вірна до кінця».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ