Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

На Вінниччині віднайшли масове поховання воїнів УНР

26 грудня, 2017 - 12:26

У полі між селами Кукавка і Тарасівка Могилів-Подільського району Вінницької області виявили масове поховання воїнів УНР, повідомляє львівське меморіально-пошукового підприємство «Доля». У великій забутій могилі було виявлено 19 людських останків. За словами місцевого жителя Миколи Драбатого, найймовірніше це поховання воїни ІІ Волинської дивізії Армії УНР, які були мобілізовані з терену Куківської волості Могилів-Подільського повіту Подільської губернії.

«Мобілізовані потрапили до червоного полону. В листопаді 1920 року більшовики відвели їх за село і стратили. Кілька хлопчиків-пастухів бачили цю розправу над українцями. Вже ввечері юнаки переповіли куківським селянам про побачене. Місцеві мешканці поховали бійців у спільній могилі. Згодом селянин із Кукавки Ісак Драбатий встановив на могилі кам’яний хрест і надгробок з написом про трагедію», – переповідає Микола Драбатий.

Директор меморіально-пошукового підприємства «Доля» Святослав Шеремета розповідає, що знайдені останки свідчать про те, що українських полонених воїнів більшовики зухвало порубали шаблями. Віднайдені черепи розсічені навпіл, а скелетні кісти розрубані.

«Пошуковці меморіально-пошукового підприємства «Доля» вперше у своїй практиці віднайшли масове поховання вояків УНР. Серед артефактів, що були знайдені поруч з останками, виявлено ґудзики, які належали трьом арміям різних держав. На жаль, ідентифікація осіб загиблих наразі не можлива. Але пошуковці продовжують працювати на місці розкопок», – зауважив Святослав Шеремета.

Наразі останки із занедбаної могили ексгумовано і перевезено на місце депонування, де вони будуть зберігатися до часу урочистого перепоховання.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото – КП ЛОР "Доля"

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ