Усвідомлення народом свого буття є, можливо, найбільшою силою, що рухає життя
Володимир Вернадський, філософ, природознавець, один із засновників Української Академії наук

У Франції вперше у світі провели трансплантацію обох рук і плечей

27 січня, 2021 - 12:22
Фото: HCL - HOSPICES CIVILS DE LYON

У Франції провели унікальну операцію з трансплантації обох рук і плечей 48-річному громадянину Ісландії.

Як передає Укрінформ, про це пишe The Guardian.

Операцію провела команда медиків лікарні імені Едуарда Ерріо в Ліоні під керівництвом провідного хірурга Арама Газарян.

«Якщо він зможе повернути собі можливість активно згинати лікоть, це змінить його життя», - сказав він.

За словами лікарів, ісландець, якому вперше в світі була зроблена така трансплантація, одужує після операції - через два десятиліття після аварії, у якій він втратив обидві кінцівки.

Чоловік втратив верхні кінцівки у січні 1998 року через інцидент на роботі: стрибок напруги в 11 тисяч вольт обпік електрику руки, він впав з лінії електропередач на землю. Внаслідок цього Гретаррсон отримав множинні переломи і внутрішні пошкодження, впав у кому на три місяці, під час якої хірурги прийняли рішення ампутувати йому руки.

Після пережитого ісландець переніс депресію, почав вживати наркотики. Через чотири роки, за його словами, «настав день пробудження» і Гретарссон захотів змінити своє життя. Про трансплантацію він мріяв дуже давно, проте на пошуки відповідного донора пішло ще багато років.

Операція тривала понад 14 годин: щоб скоротити час переходу від донора до реципієнта, в ній задіяли чотири хірургічні бригади, всього - близько 50 осіб.

На сьогодні лікарі ще не можуть точно сказати, наскільки повернеться рухливість до 48-річного ісландці після операції, проведеної на початку цього місяця.

«Не можу дочекатися, щоб почати новий спосіб життя. Попереду три роки реабілітації, але я сповнений надій і дуже щасливий», -  каже Гретарссон.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ