Усвідомлення народом свого буття є, можливо, найбільшою силою, що рухає життя
Володимир Вернадський, філософ, природознавець, один із засновників Української Академії наук

Зеленський: Ми повинні робити навіть більше, ніж можливо, для збереження правди про Голокост

27 січня, 2021 - 15:41
Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський наголошує на необхідності робити максимально можливе для збереження правди про Голокост.

У Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту Зеленський написав у Facebook: "Ми живемо в особливо відповідальний час – коли можемо безпосередньо контактувати з останніми з тих, хто пережив Голокост і хто звільнив тоді світ від нацизму... Коли є живі свідки, історію не вийде ігнорувати чи остаточно перекрутити".

За словами Зеленського, "людство поступово переходить у нові обставини – коли навколо дуже багато так званої гібридної інформації". "Тож ми маємо робити навіть більше, ніж можливо, для збереження правди про Голокост. Для поширення правди. Для приєднання нових поколінь до системи етичних координат, яка виникла від щирого усвідомлення, що злочини XX століття більше ніколи не мають повторитися", - наголосив президент.

Зеленський також відвідав відкриття інсталяції "Погляд у минуле", встановленої на проспекті Перемоги, 10, біля Міністерства освіти і науки України.

Автор проекту Ганна Камишан в інтерв'ю ТСН зазначила, що в основі інсталяції - "дерево зі зламаними гілками", яке в єврейській традиції є символом перерваного життя. "Для інсталяції ми використали верхню частину дерева, яка не має коренів. Дерево без коріння - символ того, що ми не знаємо власної історії", - сказала вона.

Як повідомляє прес-служба президента, президент Ізраїлю Реувен Рівлін у своєму відеозверненні подякував Зеленському і голові наглядової ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Натану Щаранському за їхній внесок у вшанування трагедії Голокосту.

"Хочу подякувати всім, хто стоїть на сторожі пам'яті й робить усе можливе, щоб уникнути забуття цієї сторінки історії. Нехай пам'ять про наших братів та сестер, які загинули в Бабиному Яру та в інших містах масового винищення, назавжди залишиться в наших серцях", - зазначив Рівлін.

Щаранський у своєму відеозверненні подякував Зеленському за допомогу і зусилля зі створення музею та дослідницького центру історії Голокосту у Східній Європі.

"Цей проект важливий для нас. Разом ми будемо вивчати наше минуле, щоб разом будувати майбутнє", - сказав Щаранський.

Інсталяція "Погляд у минуле" – це стилізоване дерево та необроблені камені-валуни, на яких розміщуватимуться світлини часів німецької окупації міста у 1941-1943 роках, зроблені німецьким військовим фотографом. Наприкінці вересня 1941 року він зробив в окупованому Києві 29 фотографій, серед яких 13 – у Бабиному Яру. Ці фотографії – єдина документація Бабиного Яру в перші дні після масових розстрілів.

Образ дерева зі зламаними гілками – метафора перерваного життя. Саме такі дерева без гілок встановлюють як традиційні єврейські надгробки – мацеви.

Автор інсталяції - українська художниця і архітектор Ганна Камишан. Її родичі були серед 1,5 млн євреїв, які загинули під час Голокосту в Україні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ