Кожен народ пізнається за його богами та символами.
Лев Силенко, український мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію

П'єса українського драматурга Тернового перемогла на конкурсі в Австрії

27 лютого, 2013 - 18:26
Фото з сайту forum.mediaport.ua

Один із засновників Театру на Жуках, його продюсер і актор Дмитро Терновий став переможцем міжнародного конкурсу драматургів "Говорити про кордони", організованого державними та недержавними установами Австрії.

П'єса харківського драматурга "Деталізація" визнана кращою серед понад 50 творів, поданих на конкурс.

У березні вона буде переведена на німецьку мову, і акторська читка її фрагменту відбудеться на літературному ярмарку в Лейпцигу, а пізніше в рамках літературних читань у Відні пройде повноцінна презентація, а також нагородження автора.

Згідно з умовами конкурсу, в сезоні 2013-2014 років п'єса буде поставлена ​​на сцені державного театру в Карлсруе (Німеччина). Її надрукують накладом 11 тис. примірників, частина якого розійдеться по театральним і літературним установам німецькомовних країн Європи.

"П'єса відображає моє особисте відчуття того часу, в якому ми живемо. Події проживаються героями в атмосфері охопленого протестними акціями міста, що загострює конфлікт. А закладений жанровий мікст дає простір для акторської гри. Крім того, п'єса надає можливість розглянути події детально і під різними кутами зору, власне, тому вона так і названа", - розповів про свій твір Терновий.

У журі конкурсу входили театральний експерт, засновник Центру Леся Курбаса Неллі Корнієнко, генеральний директор державного театру Карлсруе Петер Штулер, імпресаріо державного театру в Нюрнберзі Клаус Кузенберг, австрійський кореспондент газети Neuer Zürcher Zeitung Чарльз Ріттербанд, український письменник Сергій Жадан.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ