Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Китайський ровер виявив 12-метровий шар пилу на зворотному боці Місяця

27 лютого, 2020 - 22:53
Фото: Xinhua/CNSA

Китайський місяцехід Yutu-2 виміряв шар місячного пилу або реголіту, який виявився «досить товстим»: він простягається на 12 метрів в глибину.

Про це повідомляє видання Techno.NV.

Вчені відзначають, що вивчення місячного пилу могло б допомогти майбутнім космічним кораблям.

Місяцехід вперше виміряв поверхневий пил Місяця за допомогою радара, і дослідники з Китаю та Італії описали результати в статті, опублікованій в середу в журналі Science Advances.

Місячний пил, також званий реголітом, являє собою талькоподібну речовину з каменів і пилу, що осів після того, як астероїди бомбардували поверхню Місяця мільярди років тому. Дані апарату Chang’e 4 підтверджують, що цей пил також покриває зворотну сторону Місяця в шарі, який вчені назвали «досить товстим».

«Ця робота показує, що широке використання радара могло б значно поліпшити наше розуміння історії місячного удару і вулканізму і пролити світло на розуміння геологічної еволюції зворотного боку Місяця», — зазначили автори роботи.

Це розуміння буде ключовим для майбутніх місій на Місяць. Місячний пил може пошкодити інструменти космічного корабля, коли він наближається до поверхні Місяця, підвищуючи ризик невдачі.

Хоча у Китаю немає загальних термінів для іншої частини місії, мети апаратів на зворотному боці Місяця полягають у тому, щоб сфотографувати безплідну місцевість, вивчити місячну геологію, шукати водяний лід і сканувати нічне небо на наявність радіосплесків.

Нагадаємо, китайський зонд Chang’e 4 вперше здійснив першу в історії м’яку посадку в кратері фон Кармана в басейні Південного полюса-Айткен на зворотному боці Місяця 3 січня 2019 року. Досягнувши його поверхні, місяцехід Yutu-2, на якому встановлений місячний радар LPR, відокремився від посадкового модуля і почав дослідження структури під поверхнею Місяця.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ