Завжди був націоналістом, пишаюсь цим. Негативних підтекстів цьому означенню надають неграмотні люди, плутають його із шовінізмом. Націоналізм – це любов до Батьківщини, а шовінізм передбачає ненависть до інших націй.
Роман Іваничук, український письменник, патріарх української історичної романістики, громадський діяч

У Німеччині виставлять мощі Святої Корони, покровительки боротьби з епідеміями

27 березня, 2020 - 22:56
Фото: Reuters

Аахенский собор у Німеччини має намір виставити на загальний огляд мощі Святої Корони, покровительки боротьби з епідеміями.

Про це повідомляє портал Techno.NV.

Виставити на загальний огляд раку з реліквією собор планував ще влітку, до спалаху коронавірусу в рамках виставки, присвяченої ювелірній майстерності.

Поки незрозуміло, коли відвідувачі зможуть побачити реліквію через жорсткі обмеження на проведення масових зібрань, націлених на боротьбу з поширенням вірусу.

«Ми виставили святиню в храмі трохи раніше, ніж планувалося, і тепер ми очікуємо більшого інтересу через вірус», — цитує прес-секретаря Аахенського собору Даніела Ловеніч Reuters.

Розпорядник фондів Аахенского собору Бріджит Фальк заявила, що «як і багато інших святих, Свята Корона може бути джерелом надії в ці важкі часи пандемії».

Дівчині на ім'я Корона (не плутати з нім. Krone — власне «корона», як символ влади) було всього 16 років, коли римляни убили її, ймовірно, в Сирії за часів Марка Аврелія, за сповідання християнської віри. За легендою, дівчина зазнала особливо жахливої смерті. Вона була прив’язана до двох зігнутих пальм і розірвана на частини, коли солдати відпустили стовбури.

Мощі Корони були привезені в Аахен імператором Оттоном III в 997 році і зберігалися в гробниці в крипті собору. Пізніше вони були поміщені в спеціальну раку вагою 98 кг і висотою 93 сантиметри. Свята особливо шанується в Австрії та Баварії, також вважається покровителькою шукачів скарбів.

Римо-католицький собор в Аахені був збудований за правління імператора Карла Великого в IX столітті і є одним з найстаріших в Європі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ