Даремні закони позбавляють сили закони необхідні.
Шарль Луї де Монтеск'є, французький правник, письменник і політичний мислитель

Україна розраховує на підтримку Грузії щодо автокефалії для УПЦ, - Парубій

27 травня, 2018 - 10:22
Фото Артема СЛИПАЧУКА, "День"

Україна розраховує на підтримку Грузинської православної церкви і Святішого Патріарха Іллі ІІ у прагненні Києва створити українську автокефальну церкву, заявив на брифінгу в Грузії з нагоди святкування 100-річчя Першої Республіки Грузія спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, передає прес-служба ВР.

"Ми дуже розраховуємо на підтримку і Патріарха, і Грузинської православної церкви в прагненні України і всіх українців до створення Української православної автокефальної церкви. Сподіваюся, що на рівні Президента і Спікера (Грузії - ІФ) ця ідея підтримана повністю, і я дуже сподіваюся, що і Патріарх цю ідею підтримає", - зазначив А.Парубій.

Спікер ВР висловив надію, що Грузинська православна церква і Святіший Патріарх Ілля ІІ підтримають Україну в її прагненні.

Окрім того, він зазначив, що Святіший Патріарх Ілля II дуже часто бачиться з українськими епархами, тому розуміє і знає важливість відновлення української православної автокефальної церкви.

За словами спікера ВР, ці питання вони будуть обговорювати, як світська влада, без втручань у релігійну сферу.

"Ми ні в якому разі не хочемо втручатися в релігійну сферу. Ми можемо тільки відображати інтерес і бажання українців і грузин", - підкреслив А.Парубій.

Він також висловив надію, що коли буде прийнято рішення щодо Томосу, то Україна отримає підтримку, в тому числі і Грузинської автокефальної православної церкви.

Глава Верховної Ради зазначив, що, "на жаль, церкву використовують як політичний інструмент для пропаганди так званого "русского мира", для пропаганди агресії та вбивства українців".

"І, підкреслюючи ці аспекти, які стосуються світської влади і безпеки Української держави, і безпеки кожного громадянина, ми підкреслюємо важливість і необхідність створення Української незалежної помісної автокефальної церкви", - підкреслив А.Парубій.

"Наші аргументи знаходять розуміння і підтримку, і я вірю, що ми в цьому році зможемо дочекатися цього історичного рішення", - додав він.

Читайте також - "Що принесе нам об’єднання православних церков?"

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...