У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Японський зонд "Хаябуса-2" долетів до астероїда Рюгу для вивчення походження життя

27 червня, 2018 - 10:17
Фото Reuters

Японський космічний зонд "Хаябуса-2" долетів до астероїда Рюгу, розташованого майже за 300 мільйонів кілометрів від Землі, для збору зразків, які можуть дати підказки про народження Сонячної системи та походження життя. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Після більш ніж трирічного польоту зонд "Хаябуса-2" розташувався на спостережній позиції за 20 кілометрів від космічного об’єкта, повідомили у японському агентстві космічного розвідки.

Вважається, що астероїд Рюгу містить відносно велику кількість органічної речовини та води, тому науковці сподіваються, що зразки, взяті з астероїда, вкажуть на причини зародження життя на Землі.

Апарат кілька місяців вивчатиме траєкторію обертання Рюгу і його гравітаційне поле. У вересні "Хаябуса-2" має здійснити посадку і взяти зразки порід. Всього така операція запланована тричі. Наприкінці 2019 року зонд вирушить назад на Землю.

Астероїд Рюгу розташований між Землею і Марсом, його діаметр всього 900 метрів.

Нагадаємо, Японія запустила зонд "Хаябуса-2" до астероїда у грудні 2014 року.

Раніше у червні японське аерокосмічне агентство JAXA провело успішний запуск супутника IGS Radar 6. Цей супутник є частиною програми по запуску на орбіту планети розвідувальних апаратів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...