Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

У Вінниці реабілітаційному центру присвоїли ім’я Раїси Панасюк

27 червня, 2019 - 13:08
Фото з архіву авторки

Урядова уповноважена з прав людей з інвалідністю, почесна громадянка міста Вінниці Раїса Панасюк залишила по собі конкретні справи, успішні проекти та унікальний центр реабілітації «Гармонія», де люди з інвалідністю отримують допомогу і підтримку. Щоб увіковічнити пам’ять про Раїсу, котра 17 вересня 2018 року відійшла в інші світи, її колеги зініціювали присвоїти її ім’я міському центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженням «Гармонія». Сьогодні, 27 червня, депутати Вінницької міської ради підтримали цю ініціативу.

«Коли Раї не стало, ми думали, як зробити так, щоб її добрі справи знайшли увіковічення і належне вшанування. У грудні під час традиційної виставки «Руками створена краса», яка представляє роботи майстрів з інвалідністю, міський голова Сергій Моргунов озвучив думку, що було б доречно, якби наш центр носив ім’я Раєчки. Ця ідея була одразу підтримана і ми одразу запустили юридичні процеси. І сьогодні отримали рішення про перейменування. Для нас це подяка за її роботу і відповідальність працювати без зупинку, щоб розпочаті Раєю справи мали продовження», – відзначила директор Центру Олена Чорнобривенко.

Міський голова Сергій Моргунов, коментуючи рішення про присвоєння центру імені Раїси Панасюк, відзначив, що вона дуже багато зробила, щоб людям з інвалідністю було комфортно пересуватись і жити у Вінниці. Останнім часом Рая супроводжувала всі свої проєкти та ініціативи вже на рівні держави. Вона була Урядовою уповноваженою з прав осіб з інвалідністю Кабінету Міністрів. Можливо не встигла зробити все про що мріяла, але її задуми будуть реалізовані командою однодумців, які навчилися працювати так, як вона.

Довідка «Дня». Раїса Панасюк була прикутою до візка з раннього віку. Проте це не стримувало її бажання вчитись, самореалізовуватись і змінювати світ навколо себе на краще. Свою першу вищу освіту Раїса здобула в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на факультеті журналістики. Потім оволоділа спеціальністю психолога. А з 2016 року Раїса Панасюк була аспіранткою Вінницького державного педагогічного університету імені Коцюбинського.

Раїса Панасюк була головою правління громадської організації «Гармонія», ініціатором та засновником однойменного центру реабілітації молоді з фізичними обмеженнями, натхненник проекту служби перевезення людей на візках. У 2017 році Раїса Панасюк отримала звання Почесної громадянки міста Вінниці та була запрошена працювати в команді Кабінету Міністрів України урядовою уповноваженою з прав осіб з інвалідністю.

Тривалий час Рая боролася з онкологією, але продовжувала займатися громадською роботою. 17 вересня 2018 року її серце перестало битися.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото з архіву авторки

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ