Коли ти не станеш об'єднано в обороні своєї Вітчизни, то плакатимеш у московській неволі, як колись Ізраїль на ріках Вавилонських.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, творець і перший митрополит Київський і всієї України УАПЦ

У Туреччині через заяви Макрона пройшли акції протесту

27 жовтня, 2020 - 22:32
Фото: Reuters

У містах Туреччини пройшли акції протесту проти заяв президента Франції Емманюеля Макрона щодо ісламу.

Про це передає Укрінформ з посиланням на турецькі ЗМІ.

«У Стамбулі акція протесту відбулася біля станції метро Аксарай… Її учасники засудили антиісламські заяви президента Франції Емманюеля Макрона», - пише видання Haberler.

Учасники акції, зокрема, заявляли, що Макрон «використовує заяви ксенофобського та расистського змісту для прикриття своєї політичної кризи».

Протести також пройшли у Болу, Самсуні, що на півночі Туреччини, в Кайсері, Нігде, Кириккале, - в центральній частині країни, а також у Бурдурі на південному заході, Ширнаку на південному сході тощо.

Учасники протестів висловлювали незгоду із політикою президента Франції та інших європейських держав, яка, на їхню думку, містить ознаки утисків за релігійною ознакою, зокрема щодо громадян, які сповідують іслам.

Як відомо, відносини між Анкарою та Парижем загострилися, коли президент Емманюель Макрон висловився за необхідність стримування ісламу у Франції після 16 жовтня, коли у передмісті Парижа було вбито шкільного вчителя, який на уроці, присвяченому свободі слова, показував опубліковані виданням Charlie Hebdo карикатури на пророка Мухаммеда.

Тоді влада країни також заявила про готовність вислати 231 особу, підозрювану в екстремістських релігійних переконаннях.

Такі ініціативи викликали значну критику в країнах, де переважною релігією є іслам, зокрема в Туреччині.

24 жовтня президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган різко розкритикував висловлювання лідера Франції щодо ісламу, а 26 жовтня закликав не купувати французьких товарів.

Париж заявив, що відкликає з Туреччини посла для консультацій.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ