Усвідомлення народом свого буття є, можливо, найбільшою силою, що рухає життя
Володимир Вернадський, філософ, природознавець, один із засновників Української Академії наук

У Києві презентували фільм, присвячений Олександру Довженку

27 листопада, 2016 - 17:08
Фото з Facebook Зої Чегусової

У Києві, 26 листопада 2016 року, відбулася прем'єра документального фільму "Загальний зшиток", присвяченого Олександру Довженку. Сценаристом фільму став Сергій Тримбач - відомий знавець мистецтва кіно, історик культури, провідний науковий співробітник ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАНУ, лауреат Премії імені Джеймса Мейса-2016 за громадянську позицію в публіцистиці.

Про це повідомила президент Української секції Міжнародної асоціації арт-критиків АІСА під егідою ЮНЕСКО Зоя Чегусова на своїй сторінці у Facebook.

«Синій зал Будинку кіно вчора був переповнений: глядачі стояли попід стінами, сиділи на підлозі, як в найкращі параджанівсько-балаянівські часи. Уся творча інтелігенція Києва прагнула потрапити на прем'єру документального фільму "Загальний зшиток", присвячений Олександру Довженку - Українцю, Персоні, Скелі», - пише Чегусова.

Під час події сценарист фільму, головний довженкознавець країни Сергій Тримбач  заявив, що Довженка він знає краще, ніж свою дружину: в думках він прожив зі своїм кумиром багато років, дослідивши і опрацювавши всі архіви, перегорнувши усі щоденники і листи.

Прем’єра фільму викликала значний інтерес у глядачів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ