Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

У ЄС кажуть, що підготувалися до газової кризи

28 січня, 2013 - 18:30

У Єврокомісії заявляють, що країни-члени ЄС добре підготувалися до можливої газової кризи.

Про це заявила у понеділок на брифінгу Марлен Холзнер, речник єврокомісара з питань енергетики, повідомляє Укрінформ.

"Хочу нагадати, що після попередніх тяжких газових криз у 2006 та 2009 роках Європейський Союз започаткував багато заходів на випадки переривання постачань, незалежно від їхніх причин... Один із надзвичайно важливих запобіжних заходів, які ми маємо, пов'язаний з тим, що кожна окрема країна, їхні газові компанії, повинні забезпечити наявність газу, достатньої для постачання упродовж 30 днів до найбільш незахищених споживачів", - сказала представник Єврокомісії.

Водночас вона наголосила, що в ЄС немає газової кризи. "Жодний із наших партнерів не говорить про кризу. Ми лише вбачаємо, що відбулися дві окремі події: Україна започаткувала діяльність із видобутку сланцевого газу, і вже за декілька днів Росія заявила Україні, що хотіла би, щоб рахунки були оплачені (щодо 7 млрд доларів за неотриманий у 2012 році газ - ред.)", - констатувала ситуацію речник комісара з питань енергетики.

Окрім цього Холзнер зазначила, що Євросоюз досяг помітних результатів у розбудові своєї газотранспортної інфраструктури, щоб забезпечити постачання газу поміж країнами-членами, зокрема із Західної до Східної Європи.

Джерело: Укрінформ

Новини партнерів

Loading...