Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Інститут нацпам'яті звернеться до правоохоронців через перейменування проспекту Григоренка на Жукова у Харкові

28 лютого, 2020 - 16:53
Фото atn.ua

Український інститут національної пам’яті звернеться до правоохоронних органів через рішення Харківської міської ради 26 лютого про перейменування проспекту Петра Григоренка на маршала Радянського Союзу Георгія Жукова.

Про це повідомили у пресслужбі УІНП.

«Наполягатимемо на персональній відповідальності усіх причетних до порушення закону осіб», наголосили в Інституті.

В УІНП заявили, що рішення міськради «провокує війни пам’яті, ображає пам’ять про ветеранів Другої світової війни, є незаконним і не сприяє консолідації суспільства».

Крім того, там наголосили, що називання проспекту іменем маршала Георгія Жукова порушує частину 6 статті 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», оскільки Жуков обіймав низку керівних посад в СРСР, зокрема, був міністром оборони у 1955-1957 роках і членом Президії ЦК КПРС у 1957 році.

В Інституті додали, що рішення міськради може використати Росія в своїй інформаційно-пропагандистській кампанії, зокрема може спробувати просувати міфи про «спільну історичну долю росіян та українців», «Велику вітчизняну війну».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ