Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

У Луцьку почали виготовляти захисні щитки для медиків

28 березня, 2020 - 11:59
Павло Цапюк в захисному щитку

Першу  партію захисних  щитків уже передано  у Волинську інфекційну  лікарню. Перед тим, як почали  їх виготовляти, саме фахівці цього  закладу оцінили пробний екземпляр, каже  підприємець Павло Цапюк, його фірма «ПрінтінгЛуцьк»  і випускає на благодійній основі ці такі важливі засоби  для захисту медиків. Передано саме в інфекційну, бо ця лікарня,  вважає Павло, на передньому краї боротьби з коронавірусом.   

«Закуплено сотні листів прозорого захисного пластику, кілограми гумок, літри спирту, лазер і чпуфрезер працюють нон стоп. От з людьми гірше, нас буквально п’ятеро витягує весь проєкт, але ми справимося,   бо не хочемо залучати більше людей, прагнемо обмежити контакти», - каже Павло. Він уже має замовлення на півтори (!) тисячі захисних щитків, просять не лише волиняни, а й медики з інших  регіонів. «Для мене особисто віддані справі лікарі і поліцейські - люди, що віддають себе іншим, тому заслуговують на повагу і підтримку. Лікарі ж нині в особливому положенні - вони чекають хвилю #covid, і чекають стійко, не жаліються, готуються. І ми намагаємось робити все, щоб медики не відчували себе кинутими сам на сам з пандемією... Лише на  Волині нас просять виготовити тисячу щитків, також робили контрольні заміри входів/виходів/шлангів/муфт апаратів штучної вентиляції легень у шпиталі Ковеля»,  - міркує Павло Цапюк. Щитки, які виготовляють лучани, це не маска, а захисний екран. Захищає від мокроти, механічного не інтенсивного впливу, також захищає слизові оболонки та очі. Під цим екраном має бути ще респіратор. Медичним  закладам Луцька щитки віддають безкоштовно, медичним закладам Волині - після задоволення потреб Луцька, а всім іншим щиток за 35 гривень, вартість на межі собівартості. Адже бізнес наразі в умовах карантину «лежить», тому  Павло просить долучитися до доброї справи й інших благодійників. 

    Наталія  МАЛІМОН, «День», Луцьк

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ