Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети.
Євген Маланюк, український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

За поставку "Бука", з якого збили малайзійський "Боїнг", відповідав заступник голови Прикордонної служби ФСБ, - Bellingcat

28 квітня, 2020 - 16:08
Фото: Reuters

Російській службі «Би-би-си», The Insider і Bellingcat вдалося ідентифікувати одного з ключових фігурантів справи про збиття на Донбасі «Боїнгу». Як стверджується в їхніх матеріалах, високопосадовий співробітник ФСБ, що проходить в розслідуванні Об'єднаної слідчої групи (JIT) під ім'ям «Володимир Іванович», - це нібито генерал-полковник Андрій Бурлака, заступник керівника Прикордонної служби ФСБ.

Про це повідомляє Дождь.

У телефонних переговорах представників самопроголошеної ДНР, перехоплених Службою безпеки України, Володимира Івановича називають «великим начальником, який прилетів з Москви»: в одному з них колишній міністр оборони ДНР Ігор Стрєлков (Гіркін) скаржиться, що Володимир Іванович «командує через його голову». На інших записах, опублікованих слідчими, Володимир Іванович згадується разом з міністром оборони Росії Сергієм Шойгу і командувачем Південним військовим округом Андрієм Сердюковим.

Генерал Андрій Бурлака обіймає посаду заступника голови Прикордонної служби ФСБ. «Бі-бі-сі» і Bellingcat отримали інформацію про його переміщення в 2014 році і з'ясували, що в день катастрофи «Боїнгу» він перебував в Ростові-на-Дону. Більш того, в 2014 році він тричі літав до Ростова, який називають перевалочним пунктом для тих, хто прямує до ДНР і ЛНР.

У 2014 році Бурлака отримав підвищення і став генерал-полковником. Джерело «Бі-бі-сі» також повідомило, що Бурлака отримав звання Героя Росії, проте указу про нагороду немає у відкритих джерелах.

Фоноскопічна експертиза, зроблена за запитом «Бі-бі-сі», показала як подібності, так і деякі відмінності в голосі генерала Бурлаки і «Володимира Івановича». Експерт пояснив журналістам, що на різних записах стилістика мовлення відрізняється - це значить, що або це різні люди, або людина в різній манері спілкується з різними людьми - наприклад, підлеглими і журналістами.

При тому експертиза, замовлена ​​Bellingcat і Insider, показала, що голоси «Володимира Івановича» і Бурлаки під час його інтерв'ю телеканалу Міноборони «Зірка» належать одній людині.

Дмитро Пєсков не відповів на питання «Бі-бі-сі» про Андрія Бурлаку, пославшись на те, що не розуміє, про що йде мова. Прикордонна служба ФСБ не відповіла на запит видання.

У липні 2017 року над територією ДНР був збитий пасажирський лайнер «Малазійських авіаліній» МН17. Загинули всі 298 пасажира, що перебували на облаку.

Об'єднана слідча група прийшла до висновку, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук», який прибув на Донбас з території Росії. Москва називає такі заяви необґрунтованими і бездоказовими. Сепаратисти також заперечують свою причетність до катастрофи лайнера.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ