Поставте собі питання: що про вас одного дня скаже історія?
Йосип Сліпий, первоієрарх Української Греко-Католицької Церкви, верховний архієпископ Львівський і митрополит Галицький, кардинал, визначний церковний і науковий діяч

У США створили окуляри, які показують світ очима дельфінів

28 липня, 2018 - 18:52
Фото Digital Trends

Американський інженер Ендрю Талер зібрав окуляри, які показують відстань до об’єктів так, як його бачать дельфіни та інші тварини.

В механізм вбудований лазерний далекомір – він вимірює відстань, а також навушники з технологією кісткової провідності, які перетворюють ці дані в імпульсний звуковий сигнал, повідомляє Рубрика.

Морські тварини, розраховуючи відстань до об’єктів, видають ультразвукові сигнали, які відбиваються від об’єкта і повертаються назад у вухо. Окуляри, створені Талером, працюють за схожим принципом.

При цьому інженер хотів зібрати максимально близькі, наскільки це можливо, до дельфінячого зору окуляри.

“Вони відправляють вібрації прямо в кістку вашого черепа. Це надзвичайно добре працює для прослуховування музики або підсилення голосів. Коли ви вперше спробуєте це, це незвичний досвід. Незважаючи на те, що звук чутно, ви не відчуваєте, що він проходить крізь вуха”, – написав Талер у своєму блозі.

“Це навчальний інструмент, який імітує, як дельфіни можуть сприймати світ, використовуючи ехолокацію для вимірювання відстані та перетворення цього вимірювання на імпульси та коливання в їх щелепи”, – зазначив інженер.

За даними розробника, ця технологія працює досить добре, оскільки, коли люди ходять навколо, використовуючи гарнітуру, то врешті можуть обирати відкриті двері з закритими очима.

Код до розробки знаходиться на сайті GitHub у відкритому доступі, як і інструкції по збірці. За словами автора, спочатку йому було складно звикнути до ще одного способу пізнання навколишнього середовища, але через кілька тренувань він навчився розпізнавати дверні прорізи з закритими очима.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...