Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Катастрофа МАУ: Канада вимагає від Ірану детального розслідування

28 серпня, 2020 - 11:45
Фото Reuters

Оприлюднений Іраном короткий звіт за інформацією “чорних скриньок” збитого літака МАУ є поверховим та не відповідає на ряд важливих запитань.

Про це в Оттаві заявила глава Управління з безпеки транспорту Канади Кеті Фокс, передає Укрінформ.

“Це не остаточний звіт стосовно безпеки польоту, а радше короткий підсумок даних, отриманих із бортових самописців минулого місяця у Парижі, що відповідає висновкам, яких детективи Управління дійшли, коли спостерігали за переписуванням даних “чорних скриньок” у Франції”, - сказав Фокс.

Вона наголосила, що “розслідування далеке від завершення, оскільки ще залишається багато важливих запитань, які потребують відповідей”.

Зокрема, канадських експертів дуже цікавить, чому після запуску ракет по Іраку, іранський авіаційний простір залишався відкритим; як цивільні авіакомпанії вирішували продовжити польоти, знаючи про ракетні удари; і які людські та організаційні фактори стояли за кожним із рішень, що призвели до трагедії.

Як відомо, літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» був збитий вночі 8 січня в Ірані – невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імама Хомейні в Тегерані.

Спочатку влада Ірану не визнавала факт катастрофи, але через деякий час підтвердила, що літак помилково збили протиповітряні сили країни.

На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців та 55 канадців.

Після тривалого розслідування, Іран нарешті офіційно оприлюднив дані з бортового самописця літака МАУ, які вказують, що пілоти до останнього ним керували.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ